Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 116
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Og takket være noen rabiate polarrever på Svalbard er broren her enda, så jaggu ble han meldt på også! TO søte Latrudaplusher, det er bare cute overload, det.

Kamar kommer, med Yodel i andre enden begge dager. Men vi skal stå utenfor ringen og heie!

jeg vil komme å kose mose på Kamar mamma kommer med valpene

Skrevet

Synes egentlig 29 også kan komme!

En Collie valp bare, og 3 korthåret voksne.

blir spennende å se hvem de andre 2 er :)

da er det kanskje 5 stk på lørdag da

Guest Belgerpia
Skrevet

Er det ingen som gidder å linke til PM eller?

Til den 30. oktober?

Ville vært veldig veldig hyggelig om noen gadd det.

Skrevet

Er det ingen som gidder å linke til PM eller?

Til den 30. oktober?

Ville vært veldig veldig hyggelig om noen gadd det.

Skulle jeg gjerne gjort...men aner ikke åssen :icon_redface:

Skrevet

er bare 2 whippet valper i vår klasse. Er nysgjerrig på hvem den andre er :)

noen som også vet hvordan de gjør det når man skal få tilbake litt av påmeldingsavgiften siden jeg er medlem i njff? og vet evt hvor mye rabatt man får?

Skrevet

Siden Kamar kommer- og jeg skal være i andre enden- kommer jeg altså :lol:

Og jeg gleeder meg altså! Enig med Emma, shit samma hvordan det går. Valpeshow ER kos, og jeg gleder meg SÅÅÅ mye til å vise flotte Kamar- og til å snoke Føniks-valp!

jeg vil komme å kose mose på Kamar :D

mamma kommer med valpene

  • Like 3
Skrevet

Dette er ganske vilt faktisk. Det er hele 12 shibaer påmeldt lørdag, hvorav to valper. Det er mer enn det var på Bjerke i sommer, liksom. :blink:

Jeg veit hvem nesten alle er, blir koselig med stor shibagjeng, er ikke så ofte "alle" som driver med utstilling på Østlandet ser hverandre. :)

Skrevet

Dette er ganske vilt faktisk. Det er hele 12 shibaer påmeldt lørdag, hvorav to valper. Det er mer enn det var på Bjerke i sommer, liksom. :blink:

Jeg veit hvem nesten alle er, blir koselig med stor shibagjeng, er ikke så ofte "alle" som driver med utstilling på Østlandet ser hverandre. :)

Ja, jeg så dette jeg også! Fantastisk bra da :D Og så får jeg håpe at lille øllebølle er like flink som hun er på treningen sin for tiden :whistle:

Skrevet

Ja, jeg så dette jeg også! Fantastisk bra da :D Og så får jeg håpe at lille øllebølle er like flink som hun er på treningen sin for tiden :whistle:

Hun skal møte Daito, som er kjempestor og visstnok litt vrang mot andre hunder om dagen. Vi krysser fingra og heier uhemma! :)

Skrevet

Hun skal møte Daito, som er kjempestor og visstnok litt vrang mot andre hunder om dagen. Vi krysser fingra og heier uhemma! :)

Og vi heier jo så klart på dere :D Og tenker at hvis Daito har blitt veldig stor, virker sikkert Lexi kjempeliten :lol:

Skrevet

Og vi heier jo så klart på dere :D Og tenker at hvis Daito har blitt veldig stor, virker sikkert Lexi kjempeliten :lol:

Det viktigste er jo at de er velproposjonerte, og det har jeg inntrykk av at Daito også er. Han ser veldig godbollete ut på bildene. :wub: Men poenget mitt er at det er jo Lexie også, velproposjonert, altså. Men grunnen til at Lise ikke stiller sine hanner nå på lørdag, er at de begge er svære, og vår finske dommer ikke liker store hunder. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...