Gå til innhold
Hundesonen.no

Hente ut bilder/dokument fra død data?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg har en data som døde for vel 1-2 år siden. Dvs. i sine siste leve mnd. så var det ikke alltid den gikk på. Løsningen var ofte å snu den på hode, og så trykke på "på-knappen". Til slutt funket ikke dette heller, og en dag gikk den ikke på mer!

Jeg har en del bilder, dokumenter ol. på dataen som jeg gjerne skulle hatt ut. Er dette mulig på noen måte? Siden dette er en stund siden, husker jeg ikke konkret hvilke bilder, og filer det er jeg vil ha, men jeg vil bare ikke hive den, fordi jeg føler på meg at det er noe der jeg vil beholde!

Jeg tror jeg kan levere den inn til noen datafolk, men det skulle vist koste flere tusen, og er nok litt mer enn hva jeg vil betale!

Skrevet

Send den hit, pakk godt inn så skal vi montere løs og se hva vi får til.

Herligheten at jeg gjør det vil koste deg 200kr :aww: + frakt

man kan skru ut disken og koble i en annen pc og kjøre noen programmer - om disken fortsatt lever

evt ta den med til SM

Skrevet

Du kan jo koble HD i annen maskin selv og se om det er den som er død eller ei. Er den død, så tror jeg du må ha eksperter til å hente ut data, men er den i live, så er det enkelt selv. (eller noen av dine kjente som kan bittelitt om data)

Skrevet

Du kan jo koble HD i annen maskin selv og se om det er den som er død eller ei. Er den død, så tror jeg du må ha eksperter til å hente ut data, men er den i live, så er det enkelt selv. (eller noen av dine kjente som kan bittelitt om data)

jeg er den kjente :lol: som reddet hu igår også :P

om den er helt død er den helt død og da er det alt for mange tusen kr.

Skrevet

jeg er den kjente :lol: som reddet hu igår også :P

om den er helt død er den helt død og da er det alt for mange tusen kr.

Hvorfor skulle harddisken være død? Pleier de å dø med dataen? :P

Skrevet

nei, jeg mistenker noe annet er gåent på pcen etter hva du forklarte :)

Ok! Hele dataen er litt "løs". Da jeg har sett at en(om ikke to?) skruer under er vekke.. Av og til hjalp det også å trykke ned området rundt "på-knappen" før jeg trykket den på.. Mulig det er fordi ting har gått fra hverandre pga. manglende skruer? :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...