Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund i kabinen - vekt/veiing


xxx12345

Recommended Posts

Var det jeg egentlig trodde.

Er vel ikke det lureste å risikere det, om hun går over den maksimale vekten? Selv om de fleste er snille på det, kan du jo være uheldig. Jeg hadde ikke turt å ta den sjansen, iallefall.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

SAS og Wideroe og Norwegian ba meg rett ut på telefon om å lyve på vekta og ta henne med meg (amiga) i bag når hun var i grenseland, hun var vel 10ish kg og jeg klarte akkurat å trykke hun nedi. Jeg valgte å sende henne i bur i lasterom.

Men på de fleste flyplasser går du jo med hunden i bånd og de gjennomlyser veska også tar vekteren og holder hunden mens du går igjennom. Jeg har aldri blitt sjekket på vekt på hund verken for lasterom eller kabin.

Heller ikek hørt om det i utlandet heller, jeg hadde nok tatt risken når man har en liten hund som passer naturlig i baggen. f.ex vile det sett veldig unaturlig ut å stappe Amiga inni.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg hadde Boris med i kabinen over til oslo i januar, da veide han med bagen rundt 11 kg, jeg har en gammel type bag som er litt tyngre enn den som brukes nå "til dags"

Ingen veiing noensteder, men jeg vet jo ikke om de kanskje er litt mer på slikt utenfor landet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor er det man må ha hunden når man har den med i kabinen og er det sherpa bag man bruker? Har bare hatt hundene i lasterommet...

Bag'en skal stå på gulvet under setet foran deg.. Trangt og nærmest umulig å få plass til bena hvis man har den største Sherpa'n og er uheldig med setet. Men et godt tips - sjekk inn selv på data'n før du reiser og bestill sete så langt fram som mulig - er du heldig kommer du på businessclass setet og da er det et hav av forskjell. Vi gjorde dette på reisen hjem fra Paris i sommer.

Ang. det å bli veid - den ene vi hadde med ble veid på hjemreisen. Faktisk den letteste av dem (coton'en på drøye 5 kilo), mens de spurte ikke om Moxy (boston terrier, ca 6,5 kg).

Men nei, det er langt ifra normalen at de veier. Og heldigvis også sjelden at de måler bag'en - den store sherpaen er faktisk for stor i forhold til de tillatte målene også.

Så med en hund på rundt 8 kg hadde jeg helt klart tatt sjangsen!

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Betty veide nærmere 8,5 kg når jeg flydde å parret henne. Ingen som veide, men de ville SE hunden i Stockholm... de syns hun var søt å ba meg sette henne i bagen igjen :P

Jepp samme her, de ville bare se han. Fløy fra København til Gardemoen :) Fløy også med SAS.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor er det man må ha hunden når man har den med i kabinen og er det sherpa bag man bruker? Har bare hatt hundene i lasterommet...

Du må ikke ha sherpa bag, du kan ha et billigere alternativ. Kravene er bare at det er vanntett (i tilfellet uhell), at den får plass under setet og at hunden har plass, samt max. 10 kg til sammen. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har reist med yngste når jeg hentet hun på østlandet.

Ble ikke veid, men ble overfalt av vektere fra alle stoppesteder når jeg tok hun ut av baggen for å gjennomlyse baggen :lol: :lol:

Jeg hadde for stort bur jeg da :whistle:

Men ingen som sa noe :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...