Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund i kabinen - vekt/veiing


xxx12345

Recommended Posts

Skrevet

Var det jeg egentlig trodde.

Er vel ikke det lureste å risikere det, om hun går over den maksimale vekten? Selv om de fleste er snille på det, kan du jo være uheldig. Jeg hadde ikke turt å ta den sjansen, iallefall.

Skrevet

SAS og Wideroe og Norwegian ba meg rett ut på telefon om å lyve på vekta og ta henne med meg (amiga) i bag når hun var i grenseland, hun var vel 10ish kg og jeg klarte akkurat å trykke hun nedi. Jeg valgte å sende henne i bur i lasterom.

Men på de fleste flyplasser går du jo med hunden i bånd og de gjennomlyser veska også tar vekteren og holder hunden mens du går igjennom. Jeg har aldri blitt sjekket på vekt på hund verken for lasterom eller kabin.

Heller ikek hørt om det i utlandet heller, jeg hadde nok tatt risken når man har en liten hund som passer naturlig i baggen. f.ex vile det sett veldig unaturlig ut å stappe Amiga inni.

Skrevet

Smula får ikke akkurat god plass i bagen, men hun får plass da :lol:

Oliver tøyt ut... Stakkars :P Flyvertinen sa at jeg måtte mer enn gjerne åpne baggen, fordi det så ut som om han hadde så liten plass :lol:

Skrevet

Jeg fikk ikke plass til hodet til Russell i flybagen. :icon_redface:

Men han ble ikke veid og ingen kommentarer på at han egentlig ikke fikk plass.

Skrevet

Hvor er det man må ha hunden når man har den med i kabinen og er det sherpa bag man bruker? Har bare hatt hundene i lasterommet...

Skrevet

Jeg hadde Boris med i kabinen over til oslo i januar, da veide han med bagen rundt 11 kg, jeg har en gammel type bag som er litt tyngre enn den som brukes nå "til dags"

Ingen veiing noensteder, men jeg vet jo ikke om de kanskje er litt mer på slikt utenfor landet.

Skrevet

Hvor er det man må ha hunden når man har den med i kabinen og er det sherpa bag man bruker? Har bare hatt hundene i lasterommet...

Bag'en skal stå på gulvet under setet foran deg.. Trangt og nærmest umulig å få plass til bena hvis man har den største Sherpa'n og er uheldig med setet. Men et godt tips - sjekk inn selv på data'n før du reiser og bestill sete så langt fram som mulig - er du heldig kommer du på businessclass setet og da er det et hav av forskjell. Vi gjorde dette på reisen hjem fra Paris i sommer.

Ang. det å bli veid - den ene vi hadde med ble veid på hjemreisen. Faktisk den letteste av dem (coton'en på drøye 5 kilo), mens de spurte ikke om Moxy (boston terrier, ca 6,5 kg).

Men nei, det er langt ifra normalen at de veier. Og heldigvis også sjelden at de måler bag'en - den store sherpaen er faktisk for stor i forhold til de tillatte målene også.

Så med en hund på rundt 8 kg hadde jeg helt klart tatt sjangsen!

Susanne

Skrevet

Betty veide nærmere 8,5 kg når jeg flydde å parret henne. Ingen som veide, men de ville SE hunden i Stockholm... de syns hun var søt å ba meg sette henne i bagen igjen :P

Skrevet

Betty veide nærmere 8,5 kg når jeg flydde å parret henne. Ingen som veide, men de ville SE hunden i Stockholm... de syns hun var søt å ba meg sette henne i bagen igjen :P

Jepp samme her, de ville bare se han. Fløy fra København til Gardemoen :) Fløy også med SAS.

Skrevet

Hvor er det man må ha hunden når man har den med i kabinen og er det sherpa bag man bruker? Har bare hatt hundene i lasterommet...

Du må ikke ha sherpa bag, du kan ha et billigere alternativ. Kravene er bare at det er vanntett (i tilfellet uhell), at den får plass under setet og at hunden har plass, samt max. 10 kg til sammen. :)

Skrevet

Jeg har reist mange ganger (innenlands), og de har aldri sjekket vekten. Jeg sier hvor mye de veier når jeg bestiller, men mer enn det blir ikke gjort :)

Mine blir sendt i lasterom :)

Skrevet

Jeg har reist med yngste når jeg hentet hun på østlandet.

Ble ikke veid, men ble overfalt av vektere fra alle stoppesteder når jeg tok hun ut av baggen for å gjennomlyse baggen :lol: :lol:

Jeg hadde for stort bur jeg da :whistle:

Men ingen som sa noe :whistle:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...