Gå til innhold
Hundesonen.no

Dyrebutikker i Strømstad/Svinesund


Krilo

Recommended Posts

Da har vi fått lurt oss til en liten harry tur i morgen, og i tillegg til brus og snop og litt annet til oss 2 bente tenkte vi å sjekke ut det svenske utvalget av diverse til hund (og katt).

Har noen noen dyrebutikker og anbefale? Eller om noen vet om noen andre enn MyOne på Nordbyen senteret :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da har vi fått lurt oss til en liten harry tur i morgen, og i tillegg til brus og snop og litt annet til oss 2 bente tenkte vi å sjekke ut det svenske utvalget av diverse til hund (og katt).

Har noen noen dyrebutikker og anbefale? Eller om noen vet om noen andre enn MyOne på Nordbyen senteret :)

Myone på nordby og rusta tvers over har litt ting.

Husk drontal og egenerklæring.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Myone på nordby og rusta tvers over har litt ting.

Husk drontal og egenerklæring.

Får sjekke ut dem, har bare sett på ting til katten når vi har hvert der før :)

Valpen skal få være hos besteforeldrene sine mens vi shopper, så da kan han få leke og kose seg her hjenne i stedet for p vente på oss i bilen i flere timer :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kjøpte lammeføtter i dag på halalbutikken på Svinesund. Det falt i smak her hjemme. Skal kjøpe mage og sardiner neste gang, i tillegg til kyllinghjerter.

Men så er jeg jo også ferdig med å kjøpe utstyr til hunder da :-)

Har du sjekket ut eBay forresten? Om det er noe spes du leter etter. Kan finne mye billig der.

Men, det er mye fint i butikken på Nordby.

Det ligger en dyrebutikk inne i Strømstad sentrum også. Liksom litt i en bakgate der. "Alle" vet hvor den er, så bare spør noen. Der har de masse rart.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alder. Han er rett og slett tenåring, og begynner å finne ut av hvordan han skal bli når han blir voksen, og teste ut "verden" litt. Er det en rase som kanskje også har typisk varsling eller vokteregenskaper så er det veldig typisk at det begynner å dukke opp nå. Hvis det er uansett avstand og når det kommer brått på kan det være litt vanskelig, men prøv å avbryte, og prøv å lære inn en supergod kontaktkommando som du kan bruke hvis du oppdager folk før ham, og avlede allerede før det skjer.
    • "I det siste", er det konsekvent de siste dagene, eller av og på i en periode? Uansett, aking kan tyde på problemer med analkjertlene, og det er ikke uvanlig at de går tette om avføringen er løs, så det kan være greit å ta en tur til dyrlegen for å sjekke og evt. tømme.
    • Hei, Jeg har lagt merke til at hunden min plutselig har fått ganske løs mage i det siste og lurer på årsaken. Hun drar seg litt langs bakken etter hun har gått på do. Det ser ikke hivent , eller infisert ut. Hun får et tørrfor hun har tålt godt. Jeg mistenker det kanskje er lakseoljen jeg gir henne pga. røyting og pels. Men er det slik at hun plutselig kan reagere på noe hun har tålt tidligere? Allmenntilstand ellers er bra, mye energi og appetitt. Noen tips? Gjøre som nå med med å forsøke ut eliminasjon. Nå gir jeg henne kun tørrfor og kokt ris til det stabiliserer seg. Det er planen.  På forhånd takk for svar. 
    • Hei! Jeg har en fantastisk unghund, Harry, på 11 måneder. Helt siden vi fikk ham, har vi lagt stor vekt på miljøtrening og sosialisering, og han har alltid virket som en trygg og tøff valp.   De siste månedene har det imidlertid skjedd en endring - han har begynt å varselbjeffe mer på mennesker, spesielt når de dukker opp brått og skremmer ham, selv om de er på grei avstand.   Når dette skjer, stivner kroppsspråket hans, og han virker redd. Jeg får ikke kontakt med ham i øyeblikket, og må bare vente til personen er langt nok unna til at han slapper av igjen. Ellers er han en sosial hund som trives med folk, så lenge han ser dem komme og ikke blir skremt.   Jeg lurer på hvorfor han plutselig har endret atferd på denne måten. Er det en vanlig fase i unghundperioden? Og viktigst av alt - hva kan jeg trene på for å hjelpe ham gjennom dette? Alle råd tas imot med stor takk!
    • Tusen takk! 🥰 Tusen takk! Spørs om ikke det blir malle asså 🙈🙈 drømmer om en stor, balansert og sosial hann malle 😍 Tusen takk! 🥰🥰 tiden går sykt fort!  Vi skal først ta en IGP2, og så krysser jeg fingra for at vi også får tatt IGP3 ila året 😁    vi tok røntgen av rygg på fredagen, litt pga jeg har tenkt på å gjøre det uansett, og litt fordi hun alltid har hatt dårlig hopp teknikk. Alt så helt fint ut, og veterinæren sa til og med at det så overraskende bra ut til at hun var en 6 år gammel igp hund. 👏🏼👏🏼👏🏼    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...