Gå til innhold
Hundesonen.no

Ukontrollert skjelvinger


Recommended Posts

Ivy har nå i noen time har ukontrollerte skjelvinger.. Med engang hun legger seg ned så begynner skjelvingene, og når hun går litt (1-2 min) så gir de seg. Ikke noe godt å se på :/ Er ikke voldsomme, men de er langvarige. Dyrlegen er selvsagt ringt, både han her i distriktet (som mente vi kunne gi det en uke eller to for å se om det ble bedre :rolleyes2: ) Og inne i bodø på dyreklinikken, som ga oss time imorgen tidlig.

Men tenkte å høre om noen har noe erfaring med det? Hva det kan komme av? Allmenn tilstand er fin, avføring er fin og hun har spist som normalt og adferden er også ellers som normal.

Edit; Det ser ikke ut som om det plager henne på noen måte eller.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hun har ikke feber da? Feber kan jo være vanskelig å se pga mange hunder ikke viser nedsatt almenntilstand til tross for høy feber - det blir liksom frossen som avslører dem.

Når det er sagt, basenjier kan ha slike skjelvinger tilsynelatende uten noen som helst grunn ("the shakes"), skjelvingene varmer muskulaturen og for basenjier er det sikkert mer enn grunn god nok. Kanskje det er slik for andre hunderaser også?

Uansett høres det ikke helt prekært ut så lenge hun virker OK ellers. Men det er sikkert lurt med en dyrlege-tur imorgen for å sikre seg!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hun har ikke feber da? Feber kan jo være vanskelig å se pga mange hunder ikke viser nedsatt almenntilstand til tross for høy feber - det blir liksom frossen som avslører dem.

Når det er sagt, basenjier kan ha slike skjelvinger tilsynelatende uten noen som helst grunn ("the shakes"), skjelvingene varmer muskulaturen og for basenjier er det sikkert mer enn grunn god nok. Kanskje det er slik for andre hunderaser også?

Uansett høres det ikke helt prekært ut så lenge hun virker OK ellers. Men det er sikkert lurt med en dyrlege-tur imorgen for å sikre seg!

Tok temperaturen på henne etter å lest innlegget ditt og det lå på 38.1C, så håper det går over ikveld/natt og at hun er fin og frisk etter dyrlegeturen imorgen!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Huff, håper det går bra med henne! Krysser fingre og tredeputer!

Takk!

Vi har vært hos dyrlegen, og han fant ingen ting galt med henne, hun var som vanlig sitt blide seg og synes at vet'n var veeeeldig koselig mann som måtte kose masse med henne. Blodprøver er tatt for å se om hun kanskje manglet noe (han hadde vært borte i en hund med b12 mangler som skalv endel) og for å utelukke borreliainfeksjon. Hun begynte å skjelve noe når hun la seg ned mens vi snakket, greit at han fikk se det. Blir det ikke bedre og blodprøvene viser ingen ting så var det snakk om å ta MR av henne.

Jeg likte dyreklinikken veldig godt :) Vi var der leeenge, han tok seg god tid til oss og virket veldig dyktig.

Håper dette gir seg snart, jeg reiser ikveld for å hente valp, men mannen blir jo hjemme med henne- Og i tilfelle hun fikk noe type anfall så fikk vi det personlige mobilnr hans. Bra service :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

... nevner vi en BISETNING, da, eller? :D

Bra at det ser ut til å være greit med henne.

:whistle:

Hun var med mannen på jobb, og bare skjelvinger men ikke noe anfall. Får ikke svar på blodprøver før til fredag visstnok, håper alt er bra der og hun kan slutte å skjelve snart...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...