Gå til innhold
Hundesonen.no

Norwegian Open - Agility Championship


MartineH

Recommended Posts

Skrevet

251045_102195333208531_102195296541868_14278_4548402_n.jpg

Velkommen til historiens aller første NORWEGIAN OPEN! Et stevne og et mesterskap slik vi utøvere ønsker det, det var motivasjonen bak Norwegian Open. Og etter iherdig jobbing fra agility-ildsjeler er det nå et faktum. Første helgen i oktober arrangeres Norwegian Open i Kongsvingerhallen.

Dette blir en stor agilitydugnad, for agilityNorge. For å komme i mål er vi avhengig av hjelp fra DEG. Alt vi trenger er MANGE som kan jobbe NOE, så er det i boks. Dette vil dere ikke gå glipp av, dette blir utvilsomt årets agility-høydepunkt i Norge. Ta kontakt med Ann Karin dersom du kan bidra: [email protected]

Rammene i Kongsvingerhallen er fantastiske. Med et glimrende kunstgressdekke på 64 x 100 m vil det være god plass til 3 ringer og oppvarmingsbane. En romslig tribune gir plass til alle som ønsker det, gode parkeringsmuligheter og gode turmuligheter er det også.

Dommerene er av internasjonalt toppnivå og de vil bidra til spennende og morsomme konkurranser, hvor høydepunktet blir finalen søndag hvor Norwegian Open-vinner skal kåres. Det er mulig for alle å kjøre 4 løp per dag, uansett klasse og ferdighetsnivå.

Vi vil tilby offiesielle klasser begge dager, tunellcup og selvsagt Norwegian Open.

1.-2.oktober, vi sees i Kongsvingerhallen!

Se hjemmesiden for mer informasjon: http://www.norwegian-open.com/

Skrevet

Hallen vi har leid er på størrelse med Telemarkshallen(NKK Bø), kun til agility :) Vi er lei av trange dårlige forhold og istedet for å bare klage - så gjør vi noe med det!

Skrevet

Det er jo kjempebra at noen faktisk gjør det :lol: Jeg er helt fersk i agility, har ikke holdt på et år engang, og akkurat startet å konkurrere, så har ikke rukket å legge merke til om det er trangt enda :aww:

Skrevet

Bare å hive seg på, vi jobber på spreng for å åpne til påmelding innen et par uker :) Det er arrangement og tilhengerside på facebook, bare å henge seg på :)

Skrevet

Så bra!

Men burde det ikke være en engelsk versjon av siden? Det heter Norwegian Open, men utlendinger skjønner jo ikke bæret av resten av siden ;)

Hehe, er jo nesten så dere burde håpe på maaange påmeldte lag, da blir det vel et realt overskudd :P

  • 2 months later...
Skrevet

Skulle gjerne vært med på dette, ser ut som et bra arrangement! :-) Leste bare Bergen og Valdres hundeklubb jeg, og tenkte "Det blir for langt unna" uten å sjekke infoen til stevnet. Nå har jeg lært, neste gang skal jeg lese hvor stevnet faktisk er før påmeldingsfristen går ut :icon_redface:

Lykke til med arrangementet :D

  • 3 weeks later...
Skrevet

Hvordan gikk det med dere som startet?

Jeg synes opplegget var fantastisk gjennomført, og at de klarte å holde tidsskjemaet såpass som de gjorde, med de marginene var imponerende =)

For oss var det første gang innendørs, og synes ikke det var så ille som jeg hadde trodd. Ble litt sliten i hodet iforhold til ute, pga lyd og luft, men ellers veldig bra.

Vi tok med oss 1.plassen i hopp1 hjem på søndag, ellers ikke så mye å skryte over. men er superfornøyd og fikk opprykk til kl.2.

Noen som tok bilder fra helgen?

  • 2 weeks later...
Skrevet

Hvordan gikk det med dere som startet?

Jeg synes opplegget var fantastisk gjennomført, og at de klarte å holde tidsskjemaet såpass som de gjorde, med de marginene var imponerende =)

For oss var det første gang innendørs, og synes ikke det var så ille som jeg hadde trodd. Ble litt sliten i hodet iforhold til ute, pga lyd og luft, men ellers veldig bra.

Vi tok med oss 1.plassen i hopp1 hjem på søndag, ellers ikke så mye å skryte over. men er superfornøyd og fikk opprykk til kl.2.

Noen som tok bilder fra helgen?

Det ligger endel bilder på fb-siden ihvertfall :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...