Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundepass i slutten av juni


Ingvild

Recommended Posts

Jeg skal på familietur til Troms om halvannen uke, og mamma og pappa har ikke fått ordnet pass for Tinka ennå. De vurderer kennel selvfølgelig, men det hadde vært mer ønskelig og praktisk å finne noen som kan passe henne.

Hun trenger pass fra morgenen den 24. juni (evt fra kvelden før) til kvelden den 28. juni. Foreldrene mine bor i Trondheim, så det er greit om det ikke er alt for langt unna. Fôr stiller selvfølgelig vi med, og den som passer henne vil i tillegg få en liten påskjønnelse i form av litt kontanter.

Jeg vil helst at den som passer henne i det minste skal ha møtt henne før så de vet litt om hvordan hun er, men jeg kan jo uansett fortelle litt om hvordan hun er i hverdagen:

- Hun stjeler mat, og hvis man ikke er vant til en hund som gjør det, blir man gjerne overrasket over hvor rask, frekk og kreativ hun er.

- Hun er ikke vant til å bo med andre hunder, og prøver derfor gjerne å leke litt innendørs, men roer seg om hun får beskjed om det.

- Hun kan bråke litt (bjeffe og pipe) når hun er hjemme alene på fremmede steder.

- Hun er rolig, grei og tilsnakkendes. Ligger stort sett og slapper av inne, og maser ikke etter tur o.l.

- Snill og grei med alle hunder og barn. Eier ikke ressursforsvar og er svært tolerant og tålmodig.

- Syns det er veldig behagelig å være ute i inngjerdet hage eller i løpestreng på varme dager.

- Pga. matstjelingen (hun åpner gjerne dører for å få tak i mat) er det nok lurest å ha henne i bur eller binde henne fast når hun ikke blir fulgt med på (f.eks. når hun er hjemme alene).

- Trekker ikke i bånd, passering av hunder og mennesker er overhodet ikke noe problem. Jeg har henne mye løs på tur, men det er fordi jeg kjenner henne og vet når jeg kan stole på henne og ikke. Hun er på matjakt stort sett døgnet rundt og har bl.a. stukket av for å spise matpakkene til rastende mennesker. Hennes hovedinteresse på tur er å snuse, men hun er også glad i å leke med andre hunder. Hun er trent en del i lydighet, triks, spor og godbitsøk, og setter pris på å få bruke hodet sitt.

- Hun er labrador og dermed ikke røytefri, men jeg tror hun er bortimot nedrøytet akkurat nå.

Hun er overhodet ikke noe monster selv om jeg kanskje får det til å høres slik ut :lol: - hun er den godeste, snilleste og mest harmløse hunden jeg veit av. Men hun stjeler mat, og det må man bare være forberedt på.

Send meg PM eller svar her om noen kan hjelpe! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har også mulighet hvis du skulle ønske det, sånn selv om jeg ikke har møtt henne. Vi har katter da, så det er et krav selvfølgelig at hunden ikke jager/spiser katter :lol: Ilderne kan fint holdes unna :)

Du får se hva som føles trygt/ok for dere. Vi kan hvertfall tilby mye utetid, dog ikke ute i løpestreng o.l, men vi er mye ute med egne hunder gjennom en dag liksom^^ Og det er stort sett alltid noen hjemme her. Sjeldent vi er borte, og er vi det så er det sjeldent mer enn et par timer.

høres det interessant ut så får du sende en PM for mer info :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan henge meg på anbefalingen om Collie, men vær nøye på valg av oppdretter og linjer. Det er ikke å stikke under en stol at det finnes mentale brister innad i rasen. En god collie derimot er en enormt kjekk hund å ha! Så gå seriøst inn og møt hunder i flere settinger og se hvordan de tar ting, eventuelt om de har en MH så er jo den fin å få sett om de har filmet den f.eks. 
    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...