Gå til innhold
Hundesonen.no

Gul rennende avføring


Recommended Posts

Amiga har siste uka blitt mer og mer gul i avføringen, Issi merker vi ingenting på. Og idag toppet det seg med rennende gul avføring.

Hun gikk på v&h valp frem til tja.. noen uker/halv måned/måned siden. og har spist voksenforet etterpå. Hva kan den gule avføringen komme av?

Kan det være fordi maten ble tint og så fryst igjen? MEn som sagt merker ingenting på Issi.

De fikk et kraftben for et par dager siden, utenom det ingenting annet. Har spist voksenforet nå godt over 2-3 uker. Aldri opplevd noen endring når hun har fått kraftben tidligere.

I tillegg har hun vært en del dorsk og slapp og lite futt i.

Noen som har en ide? Faster henne nå ikveld for å se om flytingen gir seg.

Kan det være ravhalsbåndet? sånn helt random tanke, utenom at det skal ha noen slik virkning :P

Det bare virker så rart når avføringen har blitt gulere og gulere og gulere.... :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Blander du det ut med vann? Pøbel får litt slimete, gul avføring når han har "lagret opp" litt og bare bajset noen få kuler en liten stund. Og da hender det at jeg tilsetter litt karbohydrater i form av ris eller tørrfôr eller linfrø, for å sette i gang systemet skikkelig igjen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Blander du det ut med vann? Pøbel får litt slimete, gul avføring når han har "lagret opp" litt og bare bajset noen få kuler en liten stund. Og da hender det at jeg tilsetter litt karbohydrater i form av ris eller tørrfôr eller linfrø, for å sette i gang systemet skikkelig igjen.

sluttet å blande med vann fordi folk sa det var unødvendig.hun pleier å bæsje kuler, ikke superharde men småe kuler.

Så jeg burde blande med vann som før også gi hun litt ris nå f.ex?

kokt ris btw? :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bare for å skremme litt så kan gul avføring tyde på problem med bukspyttkjertelen, galleblære eller leveren, som normalt skal hjelpe kroppen med å fordøye fettet vi spiser. Dette er for mennesker, og jeg vet ikke om det gjelder dyr.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sakset fra AN

Sånn, da er jeg hjemme fra lang dag hos vet og på jobbintervju.

Var hos vet halv ti, inn og begynte å forklare alt som har skjedd siste 3 ukene og hvordan hun var, så sjekket vi med fingre inn flere steder, hun klemte og kjente og tok og sammenlignet masse greier rundt på magen og sånt. Tok en blodprøve og vi gikk til ultralyd rommet. Der lå hun og vi satt på hver ende og holdt og de barberte magen og begynte. Fant blæren og mye så bra ut også fant de noe de ikke likte. Så etter en god time på ultralyd bordet med 2 vet som klemte og sjekket og sjekket ut et svart område kom de frem til at livmorveggen har begynt å endre seg, den var tykkere og noe mer jeg har alt glemt og vi skal inn på torsdag for ny ultralyd. Det var ingen klar livmorbetennelse men det kunne helt klart bli det over natta/noen dagr. Så har fått ny kur med antibiotika for de mistenkte infeksjon og ny time. Blir hun dårligere i almenntilstand skal vi inn med en gang.

Så oddsen for sterilisering er høynet igjen :aww:

Hun har bare sovet etter vi kom hjem og var ute og gikk 2 minutter hvor hn knapt stablet bena forran seg igjen, til morgenen travet hun faktisk!! Så vi sitter her og følger nøye med og blir i lørenskog en dag ekstra tilfelle hun blir dårlig. Så får vi se om thorstein blir igjen her med henne for å dra til vet ol. Vettene var jeg iallefall superfornøyd med!

Nå kjenner jeg at denne dagen har vært litt lang og at jeg og Amiga skal se på film. Gulaktige avføringen har hun fortsatt, uten at vi vet hvorfor.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Stakkars Amiga :hmm: Håper antibiotikaen klarer å ta knekken på det sånn at hun kommer seg fort :)

God bedring til paraboldamen :ahappy:

Ja, vi får håpe. Hun var jo nettop på en kur også, men vi får se om det endrer seg noe i livmoren over et par dager. Vettene håpet ikke men de sa oddsen var stor og de tok masse bilder i ultralyden av pløsegreia...

Og nå synes jeg at Amiga sin uflaks kan slutte :aww:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Store antibiotikakurer kan også gjøre noe med avføringen - men jeg er litt forvirret: Er den gulfarget og normal konsistens, eller er det gulfarget diaré?

Om hun har diaré:

Faster du henne, gir du skånekost eller vanlig mat? Har du forsøkt zoolac?

Det kurerer ikke henne for det som måtte være trøblete i livmora, men hun blir ikke sprekere av diaré heller.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Store antibiotikakurer kan også gjøre noe med avføringen - men jeg er litt forvirret: Er den gulfarget og normal konsistens, eller er det gulfarget diaré?

Om hun har diaré:

Faster du henne, gir du skånekost eller vanlig mat? Har du forsøkt zoolac?

Det kurerer ikke henne for det som måtte være trøblete i livmora, men hun blir ikke sprekere av diaré heller.

Den er gulfarget, starter litt ok, så blir til flytende. Men det er ikke helt sprutbæsj. Hun gjør ikke fra seg inne ol, men det starter litt riktig form også blir det helt flytende.

Ga henne vanlig mat igår med litt kokt ris. Ikke noe zoolac.

Ikke fått mat enda idag, tenkte å gi til kvelds.

Forrige antibiotika kur endet forrige lørdag, og gule bæsjen begynte nå etter den. Bare blitt litt verre hver dag :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...