Gå til innhold
Hundesonen.no

Unik potteplante selges


Artemis

Recommended Posts

Skrevet

Jeg selger denne helt spesielle potteplanten som jeg har fått frem selv fra liten spire. Den er av arten Pottus fjærkreus. Den er blant grupper kjøttetende planter, og kan være med på å begrense besetningen av småkryp(fluer, edderkopper, larver, mark osv.) i ditt hus eller din hage.

Dette er virkelig a "once in a lifetime"-sjanse for dem med gartneregenskaper! Den selges med potten den står i, men den er på god vei til å vokse ut av den, så et forsiktig skifte av potte er på sin plass.

Planten krever spesiell omsorg. Den trenger forsiktig vanning,og det er viktig å strø litt skjellsand i potten hvis du vil ha livskraftige frø. (OBS! Denne spesielle arten krever en hannplante for spiring av nye frø. Driver ikke selvbefruktning.) Ellers så er det ikke mulig å lage avleggere. Dette går hardt utover moderplanten, og gir ikke noe resultat.

Når ellers gjelder næring, så er ikke sånn flytende plantenæring som man heller i vannet noe tess. Den må ta næringen sin direkte fra frø eller pellets(kan skaffes på felleskjøpet), og den trives også godt med ekstra næring fra hermetiske maiskorn f.eks. Planten må ikke stå i direkte sollys i lengre tid, eller i kalde eller trekkfulle omgivelser. På tross av sine litt spesielle krav, så kan dette være en flott plante for den rette personen!

Jeg har ikke helt bestemt meg for pris, så kom gjerne med bud! :thumbs:

Her er bilde av denne helt unike planten:

DSC00093a.jpg

Skrevet

haha. først når jeg leste toppen tenkte jeg dett må da være en katt. men nei fikk ikke det helt til å stemme..så tenkte ja, kanskje det finnes en slik blomst (har null peil på blomster) også kom bildet i nederst, og da lo jeg godt! fine blomsten :aww:

Skrevet

Det er altså hønen Borgny som tar seg en høneblund i en blomsterpotte. :ahappy:

Jeg luktet lunta da jeg så hvem som hadde laget topicen :lol:

Hmpf! :P

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jøss, for en sær plante tenkte jeg først...også så jeg bildet... :D:lol::D:lol:

DU LURTE MEG! :whistle:

Signerer denne, selv om jeg stusset litt med navnet "Pottus fjærkreus" så tenkte jeg, jaja det finnes mye rare planter der ute :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...