Gå til innhold
Hundesonen.no

Var det noen somlurte på ??


Lazita

Recommended Posts

Skrevet

Hvem faren til Tinkas valper er?

her har dere link til siden hans: http://www.moneva.net/japansk/html_no/oscar.htm

kennelen har flere japanere http://www.moneva.net/japansk . :wink: og har hatt japanere in noen år nå(men jeg har hatt lengre :) ) de driver også med schæfer men holder på å trappe ned med dem nå. hvis dere går inn på http://www.moneva.net/ så finner dere schæferene deres.

Oskar var også far til Tinkas kull hvor vi fikk 5 valper(produktiv liten herremann det derre alstå :wink: )

Skrevet
han var kjempefin :)

ja ikke sant???

og det værste er at bildet der "lyger" om pelsen hans, bildet ble tatt for over 1 år siden på nkk utstilling på bønes, men nå har jo hunden fått en helt annen pels og mye mere pels enn hva han har på det bildet, skal se om jeg kan få tatt det ordentlig bilde av han neste gang vi treffer han.

for å si det sånn da så har han vært sånn at jo eldre han har blitt jo mere pels har han fått men tror det har stoppet nå da.

no er det jo sånn at hvis han mister litt pels før en utstilling så er det bare positivt for da ser han ikke firkantet ut :wink:

Skrevet
Åh' date=' den kennelen har vi fått den ene schæferen vår fra! :D[/quote']

de har mangen fine hunder de :wink: , men jeg liker japanerene best da :wink:

Skrevet

han er kjempefin! Men eg visste ikkje at dei skal trappe ned på schäfer... var og såg på siden deres og det var liksom ikkje tvil kva rase dei har... :D

Skrevet
han er kjempefin! Men eg visste ikkje at dei skal trappe ned på schäfer... var og såg på siden deres og det var liksom ikkje tvil kva rase dei har... :D

de hadde jo annonse på finn for ikke så lenge siden hvor de solgte to schæfer tisper, og den ene var avls hund(har hatt et kull på den før de solgte) og i annonsen stod det at de var for salg grunnet nedtrapping.

Men sist vi var på besøk hos dem så hadde jo de gnask mangen da, tror de hadde 5 voksne schæfere pluss 7 japanere, så om de trapper ned litt så er jo det forsåelig en skal jo ha tid til alle hundene også. :wink:

Skrevet

de hadde jo annonse på finn for ikke så lenge siden hvor de solgte to schæfer tisper, og den ene var avls hund(har hatt et kull på den før de solgte) og i annonsen stod det at de var for salg grunnet nedtrapping.

Men sist vi var på besøk hos dem så hadde jo de gnask mangen da, tror de hadde 5 voksne schæfere pluss 7 japanere, så om de trapper ned litt så er jo det forsåelig en skal jo ha tid til alle hundene også. :wink:

Ok. Det hadde maaange hunder...!

Skrevet

Ok. Det hadde maaange hunder...!

ja de har en del hunder, og det værste er jo at på hjemmesiden med japanere så mangler det en hannhund, de har en hannhund som ikke er på siden for han var så liten når han ble født og de holdt på å miste han, men klarte å redde han.

men han er så liten så han er bare en kosehund og brukes ikke til noe annet(men det sier vell sitt når jeg sier at han er mindre enn Småen, som har normal størrelse for tisper).

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
    • Hvorfor er det så mange uoffisielle utstillinger nå enn for ca to år siden? Gjelder ingenting når det er uoffisielt? Blir det det samme som valpeshow da for voksne hunder?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...