Gå til innhold
Hundesonen.no

CRUFTS 2011


aCa

Recommended Posts

Da er det en uke til årets CRUFTS utstilling. Det har vist seg det er mange ting å tenke på når man skal på en slik utstilling. Først må man kvalifiserere seg, ha godkjent rabies vaksine, ta ormkurer når man drar og kommer tilbake og ikke minst lære seg de "unormale" engelske utstillingsreglene! Hver av disse tingene har vi brukt mye tid på men nå ser det ut til at ting er på plass (krysse fingrene) og vi er klare for den lange kjøreturen neste uke.

Vi gleder oss ekstremt til vår første CRUFTS! Selv om jeg har ikke helt troa på plassering i hjemmlandet til Border Terrier, men jeg forventer det blir en veldig fin dag alikevel!

Er det noen av dere som tar dere turen til England?

Til dere som har vært på CRUFTS tidligere, er det mange som bruker tøybur der? Jeg vet arrangøren ikke er glad for tøybur siden man ikke får sett hundene som er på benkene, men det er vist lov. Yoshi slapper bedre av i ett tøybur siden da er det mindre ting å følge med på. I tillegg slipper vi å kjøpe ett bur som vi kommer til å bruke minimalt senere.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hadde veldig lyst til å dra til Crufts og faraohunden min ble kvalifisert da hun ble BIM på Stora Stockholm 19.desember, men da jeg kom hjem igjen så hadde fristen for å søke om ATC-nummer gått ut! :D

Ønsker alle som skal dit LYKKE TIL! :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hadde vært så gøy og tatt turen over for å se på alt sammen men jeg og Chewie har planer om å bosette oss på sofaen med hauger med snack og se cruftstv i helgen. :wub: Skulle bare ønske de la ut flere rasebedømminger.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hadde vært så gøy og tatt turen over for å se på alt sammen men jeg og Chewie har planer om å bosette oss på sofaen med hauger med snack og se cruftstv i helgen. :wub: Skulle bare ønske de la ut flere rasebedømminger.

Hvor kan vi se på dette? :wub: Link!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...