Gå til innhold
Hundesonen.no

Tøysedyrene på tur


Bananen

Recommended Posts

Jeg var'ke så flittig med kameraet, men det ble nå noen bilder. Hadde egentlig bare med meg helt feil objektiv, nemlig! :icecream:

Bøllefrøene lusker, og jeg tror Pøbel vil finne på en ny Pøbelstrek (som alltid ...).

5492365630_deaf4cd3c0_z.jpg

Forferdelig kvalitet, men jeg bare måtte ta det med, siden det faktisk var litt kult. :icon_redface:

5491771453_5362695870_z.jpg

Kaysa sier at Pøbel må være en undersått. Og de skal legges sånn.

5492366464_b19bdac046_z.jpg

Undersåtten prøver å komme seg opp.

5491772197_964db49628_z.jpg

Men Kaysa sier at teite pubertetslusundertåtter kan få være der den var. :flowers:

5492367204_6339c96065_z.jpg

Tid for å danse vals med svansen.

5491773065_bd514d0ae2_z.jpg

Jeg fnyser litt av uttrykket til Kaysa her. :icon_redface:

5491773521_f97d3fdd99_z.jpg

Søtiser. :icon_cry:

5491773945_d345ee79fc_z.jpg

Pøbellusen.

5492369046_de30e6b9ac_z.jpg

Kaysapusen, som synes det er viktigere å følge med Pøbellusen. :console:

5492369458_d1f0a91ef7_z.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så det er slik man banker en Pøbel! Vi tar notater

Det ER faktisk ikke lett å banke en Pøbel. Er det typisk flat å ikke ta noen hint om at man oppfører seg som en drittsekk? BoxerPaja over oss ble så sint som en liten BoxerPaja kan bli på han i går, men Pøbel skjønner ikke en sjitt, han. Han sier liksom "HÆ? Skal jeg inspisere munnen din litt, nå? Greit, jeg får slikke inni der litt, da! Så fortsette leken min etter det!". :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det ER faktisk ikke lett å banke en Pøbel. Er det typisk flat å ikke ta noen hint om at man oppfører seg som en drittsekk? BoxerPaja over oss ble så sint som en liten BoxerPaja kan bli på han i går, men Pøbel skjønner ikke en sjitt, han. Han sier liksom "HÆ? Skal jeg inspisere munnen din litt, nå? Greit, jeg får slikke inni der litt, da! Så fortsette leken min etter det!". :D

Tror det, Domino tar heller ikke signaler fra andre hunder med mindre de snakker med store bokstaver. Så nei, ikke lett å banke Domi heller. Samtidig syns jeg Domi er slitsomt teit med andre hunder til tider, kan jo ikke ha han løs med hunder som ikke kjapt sier klart ifra. Da flyr han dem jo bare ned og stamper og tramper på dem i lykkerus :lol: Går best sammen med andre flat'er han, er sjeldent løs sammen med bc'ene mine også :) Domi er forresten 35 kg og 65 cm høy, han har blitt stor :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tror det, Domino tar heller ikke signaler fra andre hunder med mindre de snakker med store bokstaver. Så nei, ikke lett å banke Domi heller. Samtidig syns jeg Domi er slitsomt teit med andre hunder til tider, kan jo ikke ha han løs med hunder som ikke kjapt sier klart ifra. Da flyr han dem jo bare ned og stamper og tramper på dem i lykkerus

Høres ut som Pøbel! :D Men de som snakker med store bokstaver (spesielt ute), blåser han lett i, altså. Så jeg må ofte bare hoppe rett inn og skille, så får han bare ha det så godt når han ikke gidder å oppføre seg. Han bare MÅ plage, liksom.

Men det jeg faktisk er glad for når han er rundt andre hunder, er at han kan lett trene med meg, uten å bli distrahert. DET er fantastisk deilig, det. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Høres ut som Pøbel! :D Men de som snakker med store bokstaver (spesielt ute), blåser han lett i, altså. Så jeg må ofte bare hoppe rett inn og skille, så får han bare ha det så godt når han ikke gidder å oppføre seg. Han bare MÅ plage, liksom.

Men det jeg faktisk er glad for når han er rundt andre hunder, er at han kan lett trene med meg, uten å bli distrahert. DET er fantastisk deilig, det. :lol:

Med store bokstaver så mener jeg virkelig store, omtrent på ordentlig fly på han. Borderen min har jo knøvlet han og ved en anledning laget hull i han, men han er rett på igjen etter en stund. Eneste min går godt sammen med er andre flat'er faktisk. Han var ikke fullt så ille når han var mindre. Men hun som eier moren og søstra til min hund sier jo at flat'en er en "mobbete" hund, noen verre enn andre.

Ja, det syns jeg var deilig med min også, men når han begynte å bli pubertetslus forsvant også konsentrasjonen. Jeg har slitt med det nå siden sommeren. Nå igjen går det greit å jobbe rundt andre, men er tilbake på null når det gjelder fellesdekk. Bare å trene videre :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det ER faktisk ikke lett å banke en Pøbel. Er det typisk flat å ikke ta noen hint om at man oppfører seg som en drittsekk? BoxerPaja over oss ble så sint som en liten BoxerPaja kan bli på han i går, men Pøbel skjønner ikke en sjitt, han. Han sier liksom "HÆ? Skal jeg inspisere munnen din litt, nå? Greit, jeg får slikke inni der litt, da! Så fortsette leken min etter det!". :)

JA. Det tror jeg absolutt at er typisk flat. Mali er skikkelig "HÆ? Vil du at jeg skal nusse enda mer, stjele fra deg den pinnen og knøvle deg enda hardere?"

Tror det, Domino tar heller ikke signaler fra andre hunder med mindre de snakker med store bokstaver. Så nei, ikke lett å banke Domi heller. Samtidig syns jeg Domi er slitsomt teit med andre hunder til tider, kan jo ikke ha han løs med hunder som ikke kjapt sier klart ifra. Da flyr han dem jo bare ned og stamper og tramper på dem i lykkerus :lol: Går best sammen med andre flat'er han, er sjeldent løs sammen med bc'ene mine også :D Domi er forresten 35 kg og 65 cm høy, han har blitt stor :D

Det er akkurat som de skal vise sin intense kjærlighet såååå mye og når først noen snakker i store bokstaver så svarer de med like store. Kjappe i humørforandringene.

Høres ut som Pøbel! :) Men de som snakker med store bokstaver (spesielt ute), blåser han lett i, altså. Så jeg må ofte bare hoppe rett inn og skille, så får han bare ha det så godt når han ikke gidder å oppføre seg. Han bare MÅ plage, liksom.

Men det jeg faktisk er glad for når han er rundt andre hunder, er at han kan lett trene med meg, uten å bli distrahert. DET er fantastisk deilig, det. :D

Slik er snuppa her også, men enkelte hunder gir hun rett og slett blaffen i. Det er ofte de hundene som ikke går overens med noen andre hunder. De overser hun og unnviker.

Men uansett hunder er konsentrasjonen alltid på topp til trening og jeg er den mest interessante.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Godt å høre at det er et flatsyndrom, og ikke bare jeg som har en skikkelig mongo hund rundt andre hunder til tider! :lol:

Så da er det bare å se om det er noen flatter i nærområdet her vi bor som kan knøvles sammen, i forhold til å la det gå utover andre, uskyldige ofre. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hihi, vi må nesten ta en dejt snart! Kaysa snakker til han hun også, og inne tar han hintene fra henne ganske bra. Men ute så gir han sååå deng! På turen med bilder denne gangen kjeftet hun og bar seg til han leeenge, men han tok liksom aldri hintet i det hele tatt.

Men jeg lurer jo på om en hund faktisk svarer med gigantiske bokstaver engang (når det faktisk går så langt), at det kommer til å gå hull på begge bikkjene? Men jeg tviler på at jeg noensinne kommer til å la en annen hund bli så plaget, altså. For han får faktisk ikke lov til å mobbe og terge andre sånn. Tomsinger av og til, de derre flattene. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tror hvis en hund virkelig mener det, så tar de hintet. Men inntil de møter på de hundene, så er de bare tomsinger.

Mali lar seg ikke pelle på nesa, men hun tar ett hint hvis hun ikke er ønsket. Men ellers så er hun litt bitch. Hvis hun kan herse litt med noen, så gjerne det. Hun er pubertetslus til de grader.

Hadde hun vært menneske hadde hun vært med i mean girls.

Tror hun skal få prøve seg litt på Pøbelen. Vi holder på med meglerstyr nå, ikke såååå lenge til vi kommer østover!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...