Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilket För bør jeg velge?


idaasp

Recommended Posts

Hei, jeg holder på å skal prøve nytt fôr til hunden min, så lurer på hva dere syns om eukanuba?

Gammel eieren synes jeg skal bruke eukanuba, men jeg har hørt mye dårlig om det.

Erfaringer? Hva annbefaler dere? :-)

Det er en 1år gammel blandings hund. Jâmthund, Laika og golden retriver. Han har brukt Labb før, det synes jeg ikke noe om, dessuten så spiser han det ikke om jeg ikke tar opp i en skje med olje.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

Den som kan gi deg best svar på om Eukanuba er bra eller ikke er hunden etter at dere har prøvd det i minst en måned. Men du skal også huske på at røytingen snart kan sette inn så det gjør det i tilfelle værre å si om foret er bra for hunden.

Når du skal prøve et for så prøv et som du gjerne kjøper i dyrebutikk eller vetrinær. Se på hva som er lettest tilgjengelig og start med det. Kan hende du må ta noe annet men det finnes mange gode forslag ute i markede det gjelder bare å finne det som er rett for din hund.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Uansett hvilket fôr du velger av de "store" merkene (Royal Canin, Eukanuba, Hills, Pro Plan etc.) er de i prinsippet gode merker. Man må prøve seg fram og se hva som fungerer på ens egen hund. Eukanuba er et kvalitetsfôr i alle fall.

Selv har jeg alltid falt tilbake på Royal canin til min hund. Jeg gir fri tilgang til det og Vom & Hundemat en gang om dagen. Sistnevnte er jo så absolutt i vinden om dagen, og stadig fler går vekk i fra tørrfôr. Og jeg har ingen problemer med å anbefale deg V&H hvis du skulle være interessert i å prøve noe annet enn tørrfôr.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Okei, takk for hjelpen :-) Var på dyrebutikken nå nettopp å hørte litt. Hun anbefalte meg Royal canin, så jeg skal prøve det først. Schæfer, valpe fôret. Det skulla han gå på te han ble 1,5år.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Etter å ha prøvd en del merker har jeg til min egen overaskelse landet på Apetitt. Hundene liker det faktisk og spiser det uten tilsetning, pels er helt grei og avføringen også. Det har sikkert noe å si at det er ferskere og inneholder mer kjøtt enn de andre, store merkene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Etter å ha prøvd en del merker har jeg til min egen overaskelse landet på Apetitt. Hundene liker det faktisk og spiser det uten tilsetning, pels er helt grei og avføringen også. Det har sikkert noe å si at det er ferskere og inneholder mer kjøtt enn de andre, store merkene.

Dette kjenner jeg en annen som brukes med suksess på sine to jacker. Rett og slett fordi den ene hunden ikke liker noe annet.

Og da er jo inget fór bedre, da det uansett ikke blir spist.

Men de har ingen problemer, hundene er fine i pelsen og avføring og slikt.

Selv bruker jeg Arion, og er godt fornøyd med det. Flere hundekjørere har byttet ut Pro plan med det, og virker svært fornøyde.

Men det ideelle for meg, er V&H.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...