Gå til innhold
Hundesonen.no

BIK istedenfor BTK/BHK?


armagnac

Recommended Posts

Best i Kjønn...

Men så vidt jeg har forstått så skal ikke det navnet på plasseringen beholdes. (hørt fra en av de der ringsekeritær elevene som fins her på sonen nå :) )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Best i Kjønn...

Men så vidt jeg har forstått så skal ikke det navnet på plasseringen beholdes. (hørt fra en av de der ringsekeritær elevene som fins her på sonen nå :) )

så det skal ikke bli BTK/BHK eller BIK heller?? Kan bli spennende å se i praksis hva som skal stå da :) Venter i spenning :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er et par andre tråder om det her fra før, men ut fra det vi har fått beskjed om på ringsekretærkurset (jeg er en av "de der ringsekeritær elevene som fins her på sonen nå" :) ) så skal det tilbake til BHK/BTK, BIK skal bort. Samme med CBJ (for KIP). :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er vel ikke så himla nøye hva det heter, så lenge det er forståelig, og det blir det når en har hatt det i system en stund. Vinnerklasse gir jo ingen mening det heller, men da vi hadde det skjønte en jo lett hva det var, selv om navnet skulle tilsi noe annet enn hva det faktisk var.

Jeg mener å ha hørt at NKK ønsket et fellesbegrep på både BHK og BTK - det er jo strengt tatt ingen vits i å dele det opp i kjønn, vi vet hvilket kjønn hunden har, og det blir bare flere ruter å forholde seg til for skrivere og ringsekretærer. Så det var et forsøk på å forenkle ting, så vidt jeg vet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...