Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Bergen


Benedicte

Recommended Posts

  • Svar 182
  • Created
  • Siste svar

Hemsedalen er stengt for kjøretøy under 7.5 tonn og kolonnekjøring for de over. Hardangervidda er stengt pga uvær. Så foreløpig er det kun Filefjell og Haukeli som er åpne. Håper det holder seg sånn så vi kommer frem i morra :lol: Drar ihvertfall kl 07.00 og håper Filefjell fortsatt er åpent da, hvis ikke har vi beregnet god tid til kolonnekjøring ihvertfall (Filefjell er så og si det siste fjellet som blir stengt, så dem holder det åpent så langt det lar seg gjøre)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hol-Aurland er åpent for kolonnekjøring ja, men det Gjelder Nilsegard-Øyestøl, Kopierer bare ting fra vegvesenet sin side jeg, så det er greit å ta en titt der før man drar :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tar meg kanskje en tur opp i morgen, får se det ann for jeg skal kanskje gjøre noe annet og. Må se om jeg får tid, burde jo det siden jeg bor 5 minutters gåing derfra. Men jeg skal hvertfall være der på søndagen siden klassen min skal dit :) Men skal ikke stille hund, Raja er dessverre ikke registrert :hmm:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så på Facebook at Caroline sto fast på Hemsedal pga dårlig vær. De har sikkert kommet seg videre - men tenker på de som "slet" i går for å komme fram. Var visst dårlig vær endel steder over fjellene, ja..

Jeg droppet å reise til Bergen pga dødsfall i familien. Men det er likevel litt kjedelig akkurat NÅ - nå skulle man stått ringside og børstet beardiser til man ble svett og sliten - nervene utenpå kroppen, spenningen stiger og rasebedømmelsen skulle begynne om litt... Men, men - det kommer flere utstillinger!

Lykke til alle sammen som kom seg vel dit!

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så på Facebook at Caroline sto fast på Hemsedal pga dårlig vær. De har sikkert kommet seg videre - men tenker på de som "slet" i går for å komme fram. Var visst dårlig vær endel steder over fjellene, ja..

Jeg droppet å reise til Bergen pga dødsfall i familien. Men det er likevel litt kjedelig akkurat NÅ - nå skulle man stått ringside og børstet beardiser til man ble svett og sliten - nervene utenpå kroppen, spenningen stiger og rasebedømmelsen skulle begynne om litt... Men, men - det kommer flere utstillinger!

Lykke til alle sammen som kom seg vel dit!

Susanne

Det var visst det ja, og er selv litt lettet for at jeg ikke dro, bilen min er ikke akkurat den tøffeste.

Men ja, nå skulle jeg gjerne løpt rundt i ringen :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...