Gå til innhold
Hundesonen.no

Dekkengnag


Carro92

Recommended Posts

Skrevet

Hva gjør dere når hunden får gnagsår av dekkenet? Taz har nå fått gnagsår på den ene skuldern(der beinet mangler) og på rompa, litt ovenfor halen. Er det noe man kan spraye eller smøre på? Eller bør jeg kjøpe et nytt dekken?

Har aldri hatt hunder med behov for dekken tidligere, så litt grønn på dette med dekken :lol:

Skrevet

Lurer jeg å på.

Cosmo har lite pels på halsen og oppå halen pga dekken, og han har 4 forskjellige, som alle gir gnag på samme sted :lol:

Guest lijenta
Skrevet

Hva med å strikke en genser til han i steden. Ut fra bildet så ser det ut til at dekkenet flytter på seg når han er i aktivitet og det blir friksjon mot pelsen og der blir han da pelsløs. En genser vil sitte tettere på kroppen og sansynligvis ikke skape samme friksjon

Skrevet

Hva med å strikke en genser til han i steden. Ut fra bildet så ser det ut til at dekkenet flytter på seg når han er i aktivitet og det blir friksjon mot pelsen og der blir han da pelsløs. En genser vil sitte tettere på kroppen og sansynligvis ikke skape samme friksjon

dekkenet er sydd opp foran etter at det bildet ble tatt, så glir ikke ned bak stompen hans nå :lol: ikke et så bra bilde pga selen da..

IMG_4313.jpg

men da får jeg prøve å få noen i familien som kan strikke til å strikke genser, for jeg eier ikke kunnskaper innen der :D

Guest lijenta
Skrevet

Tror du er på rett veg der, selv om jeg ikke har så store erfaringer emd dekken selv og heller ikke sett hunden. Men det er i hvertfall det første jeg tenker på er at det blir friksjon mellom pels og dekken og da skal det hjelpe å ha noe som sitter anderledes som en genser og den følger kroppen mer enn et dekken. Lykke til med strikke prosjektet. Du er nok på rett veg med dekkenet men siden han mangler et bein så vil jeg tr at du altid må justere dekken så det passer bedre til han. På! Gjerne bilde her når prosjektet er ferdig.

Skrevet

har sett etter, men finner bare i str 40 og mindre, taz bruker 55/60

men har satt mamma på jobben, som har vært å kjøpt garn :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...