Gå til innhold
Hundesonen.no

Marsvin søker feriekoloni


Margrete

Recommended Posts

Vi skal ut på tur i fjorten dager fra fra og med 09 april til og med første påskedag. Marsvinene klarer seg ikke så lenge uten stell, mat og vann. Så derfor lurer jeg på om noen kunne tenke seg å ta grisepassejobben? Vi bor i Oslo og det bør helst være i Oslo og omeng.

Send meg pm om du kan og vil :) Eller kanskje du vet om noe lurt.

Noen som vet om dyrebutikkene tar inn feriegjester?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dyrebutikker har ikke lov til å ta imot kolonister :)

Hvis det skjærer seg med alt, så kan jeg dra innom å mate og kose litt med de, men tør ikke ha smågriser og Lita i liten leilighet :)

Skjønner ikke det *ler*

Jeg skal huske det og si i fra! Hvis ikke jeg finner noen så ble de brått en del av A som skal på kennel :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skjønner ikke det *ler*

Tenkte liksom du hadde lyst å få igjen grisene dine og ikke at Lita hadde råforet seg selv liksom :o

You know where to find me :)

Ane: Da blir det jo et pensjonat i tillegg til butikken og da blir det noe annet. Men dyrebutikker har ikke lov til å ta inn feriekolonister, har vel noe med smitte-ting å gjøre.

Jeg vet at det finnes en kennel for smågnagere, det henger en lapp oppe på jobben, så du kan jo ta deg en tur ned dit og se Margrete :) Mener det koster 50 kr døgnet og ligger i Asker-isj, om jeg ikke husker helt feil...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har i alle fall aldri hørt om at det ikke er lov å ta inn dyr i dyrebutikk- vi har gjort det før. Men det skal sies at vi ikke er spesielt begeistret for henvendelser angående pass, da dyra vi har fra før ikke akkurat får veldig oppmerksomhet allerede (pga. alt det andre som må gjøres)... De burde jo fått litt kos og annet enn bare mat/vann.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sånn som vi har fått beskjed om så er det ikke lov til å passe på andres dyr i dyrebutikken grunnet smittefare. Hvis vi hadde fått lov så skjønner vel kanskje folk at dyrene ikke får den største oppmerksomheten i en butikk, fordi de har andre ting å gjøre :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Marianne det du tenker på er vel Valstad gård på Skjetten og koster 30 kroner døgnet sist jeg sjekket, men gudene vet om den lappen var år og dag gammel den jeg fant :icon_confused:

*flir* Jeg var ikke såååå langt unna da :lol: Men ja, det var den lappen jeg tenkte på :getlost:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Har du funnet pass enda? Hvis det er krise så kan jeg sikkert høre hjemme om mamma vil ha to marsvin i hus :cheer: Så lenge det går greit med katt da :whistle:

Åh det hadde jeg satt stor pris på! Nå vet jeg jo hvem du er å :ermm: Jeg har flere sånn panikkpass... Nå har jeg to som kanskje, og det hadde vært veldig gilt om en av dere kunne passe. De får det godt hos deg vet jeg :cool:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

mamma har gitt klarsignal så det skal nok gå helt fint :icon_redface: Marsvin er faktisk ett dyr jeg ikke har passet på enda men det skal nok gå helt fint :innocent: Du bor vel ikke så alt for langt unna heller gjør du? Jeg bor på Ullern nemlig :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

du svarte litt i feil topic :)

hehe jeg var da så stressa at det registrerte jeg flere timer etterpå :icon_redface:

Og tror ikke det egner seg for marsvin pass her. :innocent: ror jentene blir litt for ivrige så hvorfor jeg leste vet ejg da ikke

Lenke til kommentar
Del på andre sider

mamma har gitt klarsignal så det skal nok gå helt fint :icon_redface: Marsvin er faktisk ett dyr jeg ikke har passet på enda men det skal nok gå helt fint :innocent: Du bor vel ikke så alt for langt unna heller gjør du? Jeg bor på Ullern nemlig :)

ÅH nå ble jeg letta nå! Du vet jo hvordan de skal ha det og du kan jo håndtere litt fra jobben, så jeg er nokså sikker på at dette fikser du så fint atte :P Du skal få litt for slitet altså. Tusen tusen takk! Jeg bor ikke langt unna nei :P Da bare tar jeg kontakt pr pm nærmere jeg :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...