Gå til innhold
Hundesonen.no

Utslett


mushi

Recommended Posts

Bikkja har hatt utslett i noen uker nå, jeg smører det med fuktighetskrem siden det ser tørt ut, men blir ikke bedre. Hun slikker litt på det, men følger godt med og avbryter henne hver gang. Noen som veit hva det er eller kan komme av? Hun har aldri hatt noe lignende dette før.

19070624.jpg

78419550.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Syns nesten det ser ut som "brannsår", sånne utslett som det kan bli i armhulen på korthårede hunder som står i tau/kjetting.

Bruker du dekken, heldress, evt dobbeltspent sele på henne?

For om du bruker det, så kan det hende at passformen ikke er helt bra og at utstyret blir liggende og "gnage" på huden.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Helt enik med Mika, det ser ut som brann-/gnagsår. Kok opp kamillete (3 poser til en kopp)la trekke i ti min, og bruk bomull til å stryke på så ofte du gidder. Utrekket er effektivt en uke om du har det på tett flaske. Det er lett betennelsesdempende og veldig helende, jeg bruker det til alt. Det er mitt vidundermiddel nr to, etter eddik..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Huff, har tenkt at det kan være gnagsår etter dressen, men har kjent og bøyd på henne når dressen er på, og ikke kjent noe galt. Da er det nok dressen hennes. :whistle: Har brukt en tykk, hjemmelagd en den siste mnd pga. ekstremkulda, er vel garantert den. Pleier bare bruke den i korte perioder ellers. Får kaste dressen og sy en ny! Takk for svar og tips, tenker jeg stikker innom apoteket også og hører om de har noe bra å bruke der. Litt dårlig samvittighet her nå at jeg ikke så sammenhengen før, trodde det var allergi eller noe.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...