Gå til innhold
Hundesonen.no

erfaring med urinsteiner?


Anettex

Recommended Posts

heisann. lillegutt var hos vett. lørdagskveld da jeg merkert han sto så lenge når han tisset og kun små dråper kom ut. han tok urinprøve som viste bakterier men ikke krystaller. hun skulle sette inn kateter da hun merket hun støttet borti noe så det ble også tatt røntgen. røntgenet viste han hadde en del grums og stener liggende rett før urinrøret. han går nå på antibiotika og smertestillende samt spesial for fra hills (s/d)... hvor lege skal det gå før jeg merker bedring?? ser ut til idag han får tømt seg mer enn før men enda ikke en skikkelig stråle. noen som har erfaring med urinstener evt. hvordan operasjonen er om dette ikke skulle hjelpe han?

sitter med nerver dag ut og dag inn pga. fremgangen går så seint. :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Broren til mine frøkner hadde krystaller i urinen, og gikk på spesialfôret til Hills. Etter 4 uker var det over, og vanlig fôr introdusert igjen. Vi er kjempeimponerte over det fôret som aleine sørga for at operasjon blei unngått.

Altså ingen erfaring med operasjon eller sjølve urinsteinen, men gode erfaringer med fôret og at det tar tid. Det at han får tømt seg, er jo veldig positivt!

Lykke til! :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åååå tusen takk :icon_redface: så det tar tid før foret tar knekken på steinene altså da trenger jeg ikke ha panikk for jeg ikke har sett stor forandring etter 3 dager ;) han får tisset og tømt seg en del er jo viss det stopper opp som er farlig. Det er jo dråper men syns det drypper litt mer utav han nå en før men ting tar tydeligvis tid ;) håååper han får det bort med foret siden vi ikke finner krystaller i urinen men det sa hun var pga de ikke lå i blæren men nede med urinrøret. Viss flere har erfaringer og tips er det bare å dele ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vet om en hund der ryllik (kjøpt på apoteket..) var med på å få bukt med problemet.

Det bør ikke gis sammenhengende over mer enn 4 uker..

Det er eksempler på at urinstein har blitt helt bort med en slik kur!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk for tipset pan :ahappy: ser ut som det er vanlig urinstein han har for nå ikveld tissa han mer om gangen å ikke hundre ganger med små dråper som før så troooor å håper han nå er på bedringens vei :blink: krysser fingrene :) gikk lang tur med han å da vi nesten var fremme la han seg plutselig ned på siden å nektet å gå så jeg måtte bære han til vi var fremme men kviknet til med en gang vi kom inn døra så jeg ringte ikke vett. Kan være snø under føttene eller noe også som gjorde han ikke ville gå. Prøvde å kjenne på magen å slikt for å se om han hadde vondt men virket ikke som det. Satser på masse tissing i morgen og at dette gir seg :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Anektdotisk erfaring sier at individ er av større betydning enn rase, fordi så mange faktorer spiller inn. Miljø vel så viktig som genetikk. Jeg har hatt to typiske gneldreraser, hvis første egenskap folk forbinder med dem er bjeffing, og ingen av de to lagde lyd. Så har jeg hatt en nusselig liten cavalier som var den verste gneldrebikkja ever. Den jeg har nå skulle liksom med letthet kunne trenes til å halse bare til spesifikke oppgaver og ellers tie. Treningen går fremover, men noen lydighet- og bruks-stjerne blir han antagelig aldri med meg i andre enden av båndet, mest pga lyden, som jeg overhodet ikke har kontroll over av-og-på-knappen på.  Har vokst opp med mange mynder i omgangskrets: afghansk, borzoi, irsk ulvehund, skotsk hjortehund og saluki. Disse går vel alle under ekstra store, men de var ekstra ålrighte også. Veldig lettvinte og greie hunder om en bare vil ha en for selskap, tur og kos, men noe upraktisk størrelse på dem alle. Golden og schæfer individer jeg vokste opp med var henholdsvis gjennomsnittlig bjeffete va nær taus,  men jeg har hørt skrekkeksempler av masete gneldreschæfer uten sidestykke også. Life is like a box of chocolates?       
    • Mange. Hva definerer du som "ekstra store"? Generelt sett er det spisshunder og vokterhunder som har litt lyd. Vokterhunder bjeffer sjelden mye, men de kan si fra når det er noen på døra/tomten/veien etc. Puddel og noen gjeterhunder kan også ha noe lyd, særlig i arbeid. Retrievere, fuglehunder, mynder, de store spanielene for eksempel.
    • De aller fleste hunder kan være familiehunder, det er få raser som ikke egner seg til det blant dagens brukshunder. Det handler mer om kapasitet og aktivisering i hverdagen generelt.
    • Hvilke større hunderaser over 15 kilo har ikke så mye lyd? Må også ikke være blant de som er ekstra store. 
    • Hvilke brukshunder kan også være familiehunder blant gruppe 1 ? Gjetere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...