Gå til innhold
Hundesonen.no

whippet savnet ved holmlia- oslo


Farytail

Recommended Posts

Skrevet

Hjelp!!! Whippeten Siprex Albert, som kalles Kayzer, forsvant fra eierene sine da han ble skremt på tur i kveld. Han har på seg halsbånd med telefonnummer og refleksvest. De bor på Holmlia i Oslo. Noen som har sett Kayzer? Ring Ida 415 59 740 All hjelp og alle tips mottas med takk! Spre dette videre!

Skrevet

Hvor henn rundt holmlia forsvant han? Gikk nettopp tur forbi Holmlia Kirke, mot Rema 1000 og rundt Ravnås veien og så nada.. :wub:

Skrevet

Huff, det var leit å høre. Jeg skal holde øyne og ører åpne når jeg lufter bikkjene mine, når bor jeg på mortensrud som jo er et stykke unna men.

Hvis det trengs hjelp til å lete kan jeg gjerne hjelpe til men da må noen bortom her å plukke meg opp siden jeg ikke bil.. :wub:

  • 4 months later...
Skrevet

Hei. Jeg har gjort et søk på internett for å finne whippet-eiere i nærheten av der jeg bor. Jeg bor på Holmlia, og har fått whippet valp (hann) for en mnd siden.

Skulle gjerne truffet andre med Whippet, både for at Leo skal få leke og løpe fort:-), og for å få gode råd om oppdragelsen av han. Leo blir 5 mnd om noen dager, og har fram til nå omtrent ikke møtt noen han kan leke med. Vi som eier han er en familie, men det er jeg (dame i 40 års alderen) som har hovedansvaret.

Vh. eieren av Leo.

Skrevet

Hei. Jeg har gjort et søk på internett for å finne whippet-eiere i nærheten av der jeg bor. Jeg bor på Holmlia, og har fått whippet valp (hann) for en mnd siden.

Skulle gjerne truffet andre med Whippet, både for at Leo skal få leke og løpe fort:-), og for å få gode råd om oppdragelsen av han. Leo blir 5 mnd om noen dager, og har fram til nå omtrent ikke møtt noen han kan leke med. Vi som eier han er en familie, men det er jeg (dame i 40 års alderen) som har hovedansvaret.

Vh. eieren av Leo.

Det har vel veldig lite å gjøre i en tråd om en forsvunnet whippet som nå er funnet, kanskje bedre å lage en tråd under hundetreff katogorien :icon_confused:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...