Gå til innhold
Hundesonen.no

whippet savnet ved holmlia- oslo


Farytail

Recommended Posts

Skrevet

Hjelp!!! Whippeten Siprex Albert, som kalles Kayzer, forsvant fra eierene sine da han ble skremt på tur i kveld. Han har på seg halsbånd med telefonnummer og refleksvest. De bor på Holmlia i Oslo. Noen som har sett Kayzer? Ring Ida 415 59 740 All hjelp og alle tips mottas med takk! Spre dette videre!

Skrevet

Hvor henn rundt holmlia forsvant han? Gikk nettopp tur forbi Holmlia Kirke, mot Rema 1000 og rundt Ravnås veien og så nada.. :wub:

Skrevet

Huff, det var leit å høre. Jeg skal holde øyne og ører åpne når jeg lufter bikkjene mine, når bor jeg på mortensrud som jo er et stykke unna men.

Hvis det trengs hjelp til å lete kan jeg gjerne hjelpe til men da må noen bortom her å plukke meg opp siden jeg ikke bil.. :wub:

  • 4 months later...
Skrevet

Hei. Jeg har gjort et søk på internett for å finne whippet-eiere i nærheten av der jeg bor. Jeg bor på Holmlia, og har fått whippet valp (hann) for en mnd siden.

Skulle gjerne truffet andre med Whippet, både for at Leo skal få leke og løpe fort:-), og for å få gode råd om oppdragelsen av han. Leo blir 5 mnd om noen dager, og har fram til nå omtrent ikke møtt noen han kan leke med. Vi som eier han er en familie, men det er jeg (dame i 40 års alderen) som har hovedansvaret.

Vh. eieren av Leo.

Skrevet

Hei. Jeg har gjort et søk på internett for å finne whippet-eiere i nærheten av der jeg bor. Jeg bor på Holmlia, og har fått whippet valp (hann) for en mnd siden.

Skulle gjerne truffet andre med Whippet, både for at Leo skal få leke og løpe fort:-), og for å få gode råd om oppdragelsen av han. Leo blir 5 mnd om noen dager, og har fram til nå omtrent ikke møtt noen han kan leke med. Vi som eier han er en familie, men det er jeg (dame i 40 års alderen) som har hovedansvaret.

Vh. eieren av Leo.

Det har vel veldig lite å gjøre i en tråd om en forsvunnet whippet som nå er funnet, kanskje bedre å lage en tråd under hundetreff katogorien :icon_confused:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilke hunderaser kan jeg sammenligne med Chodsky Pes? Er de sånn som langhåret og korthåret Collie?
    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...