Gå til innhold
Hundesonen.no

tørr hud


Recommended Posts

Skrevet

lille elsklingen har ganske tørre poter og litt tørr på magen. jeg har bestilt potesalve,men tar jo litt tid i posten. går det ann å bruke aloe vera salve på han så lenge? vet man ikke skal bruke "menneske kremer" på dyra, men aloe vera er jo naturlig ?

Skrevet

han får allerede olje i maten,men har ikke hjulpet så mye enda. tar vel litt tid før det taes opp i huden ? spenol ja.. men da går jeg å kjøper det imorgen :wub: tusen takk! :wub:

Skrevet

Riktig diett er alfa og omega for sunn og frisk hud, om huden ikke blir bedre etter et periode med ekstra tilsetninger så ville jeg forsøkt et annet type fôr, eksempelvis Vom og Hundemat.

Sukkerskrubb blir stadig vanligere å bruke på hunder med problematisk hud, og nederst på denne siden finner du en enkel og effektiv oppskrift på Honey & Vanilla Sugar Scrub. Merk: Har hunden diabetes og sår/skader i huden må du ikke bruke sukker, men heller salt i skrubben.

EDIT: 8 hour cream fra Elisabeth Arden er helt super til sprukne tørre poter. :wub:

Skrevet

En rå eggeplomme i maten et par ganger i uken pleier også å gjøre susen :wub:

Labbisen min har og dårlige poter, jeg smører henne jevnlig, hovedsakelig i vinterhalvåret med Streptolin (spenefett) fra Felleskjøpet.

Den er mild og fin, uten både vann og tjære.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...