Gå til innhold
Hundesonen.no

Piper litt alene hjemme i nytt hus..


Zoey

Recommended Posts

Nå har jeg flytta igjen, og bikkjelurven henger på slep :icon_confused: Hun har jo slitt litt med sep.angst tidligere, noe vi har klart å trene av henne. Hun har etter denn etreningen funnet seg til rette flere steder, og det har egentlig ikke vært noe problem å være alene hjemme.

Men nå har vi jo flyttet igjen. Hun har vært her nå i fire dager, og virker som om hun har funnet seg godt til rette.

Men i dag var hun alene i en og en halv time. Jeg filmet henne, bekymret hønemor som jeg er, og hun sutra litt i det jeg gikk, men så dumpa hun ned i sofaen, og slækkan..

Men så gikk huseier inn i nabobygget, slik at døren smalt. Hun trodde sikkert det var jeg som kom, så spratt opp. Etter dette tok det ca 10-15 min før hun roet seg igjen. men når hun roet seg lå hun og sov til jeg kom hjem 30 min etterpå.

Sååå.. Har jeg grunn til bekymring, eller vil hun venne seg til dørsmelling og trasking på verandaen etter hvert?

(vet jeg er hyperbekymra asså.. skikkelig sykelig faktisk.. Så dere får bare holde ut med meg :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Puste! Heeelt ned i magen. Tipper det går seg fort til jeg, men kan nok være greit å filme en stund og se at det ikke eskalerer. Da kan du jo gå inn med trening om hun blit verre og ta det før huseier klager. :icon_confused: Skjønner bekymringen din veldig veldig godt! Men husk å puste.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Puste! Heeelt ned i magen. Tipper det går seg fort til jeg, men kan nok være greit å filme en stund og se at det ikke eskalerer. Da kan du jo gå inn med trening om hun blit verre og ta det før huseier klager. :) Skjønner bekymringen din veldig veldig godt! Men husk å puste.

*puster dypt* :icon_confused:

Har tenkt å filme noen dager til. Saken er bare at jeg må på jobb i morra, og da blir jeg jo borte i 8 timer.. :icon_redface: Har tenkt å filme, og har fått låne staffebestevenninda hennes som selvskap, så får bare krysse fingerne, og håpe det ordner seg..

Satser på at det går greit siden hun roet seg igjen etter "pipeøkten".. Sant..?? :no:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

fra hudnen en liten valp bruker den piping på å kalle på mammman sin og piping skal man ta på alvor selv om noen sier at man bare må overse det så kan det bli tramatisk for hunden og hvordan den opplever situansjonen...

Bedre å bruke litt lang tid på tilvenningene enn å forhaste seg å få en hunde som ikke er trygg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis dette er en relativt voksen hund som er vant til å være alene hjemme når du er på jobb, burde det ikke være noe problem. Det er som med barn og hund slik at om noe er et problem for deg og du er engstelig så blir de det også. Må du på jobb så må du, hunden finner seg til rette eller bjeffer litt på naboen. Det er ikke så mye å gjøre med og de pleier for det meste å sove alikevell.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

fra hudnen en liten valp bruker den piping på å kalle på mammman sin og piping skal man ta på alvor selv om noen sier at man bare må overse det så kan det bli tramatisk for hunden og hvordan den opplever situansjonen...

Bedre å bruke litt lang tid på tilvenningene enn å forhaste seg å få en hunde som ikke er trygg.

Er all piping "kalle på mamma"?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...