Gå til innhold
Hundesonen.no

Dalmis trenger pass frem til vår/sommer 2011


Benedicte

Recommended Posts

Skrevet

Venninnen min har havnet i en vanskelig bo-situasjon og kan derfor ikke ha dalmatinergutten sin før våren/sommeren 2011.

Han er en stor, kraftig fyr som er mye hund, men er en utrolig positiv og herlig fyr. Jeg har selv passet han i ferier, og han er en av få hunder Tia kan leke med (han tåler nemlig et trøkk :icon_redface: ). Hadde jeg ikke hatt nok med mine 3 hunder så hadde jeg selv tatt han.

pepper.jpg

Han er norsk utstillingschampion og har vunnet en del. Han kan selvsagt stilles ut når han er i et midlertidig hjem. Eier betaler alt av utgifter på han.

Send meg en PM om noen er interessert :)

Skrevet

Nåh vilken fin prickegutt det där :icon_redface: Jag är nog inte en bra person att passa på honom för jag blir allt för knytta :) skulle bli så alltför trist när han ska tillbaks till sin matte igen efter att ha passat honom så länge... Men hoppas han finner sig en bra familj att bo hos så länge :hug:

Skrevet

Hadde hun hatt råd ti lå betale for det? tusen kroner i mnd eller noe slikt?

jeg bor (veldig) landlig til, og har to hunder selv, og tar tidvis i mot hunder i pensjon. vanligvis hadde jeg ikke tatt noen for så lang tid, men jeg er litt svak for dalmisser.

vi bor på en gård i østfold, 1,5 km til nærmeste nabo, har fire hester og tre katter også.

Skrevet

Dette er verdens besteste prikkegutt <3 Hadde det ikke vært for at jeg bor i Italia for tiden skulle jeg tatt han selv, uproblematisk hund, dog stor og sterk, man må være bestemt med han men viser du at du er sjefen da er han bare helt fantastisk! Er også kjempeflink med små hunder :icon_clapping:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...