Gå til innhold
Hundesonen.no

Lage halsbånd selv


GunnhildG
 Share

Recommended Posts

Jeg skrev dette på en gammel tråd, men poster det i et nytt emne istedet ;)

Jeg har kikket på sider som kifani, vibri, cozycritters, collarmania, osv. De halsbåndene der er jo utrolig flotte, og etter det jeg har hørt så er det jo dessuten veldig bra kvalitet på dem. Så jeg hadde tenkt å bestille, men så ble jeg inspirert til å lage noe lignende selv! :)

Men jeg er veldig usikker på hva jeg trenger.

Jeg syr jo med symaskin, og må vel antakeligvis kjøpe jeansnål?

Jeg skal også kjøpe Polyesterbånd, fleece (kanskje noe fuskepels etterhvert som jeg blir flinkere) og D-ringer.

Skal prøve meg på både halvstrup og regulerbart med sånne "klips" som er på f.eks sekker.

Men hva kaller man den "kjettingen" jeg skal bruke på halvstrupen, og hvor får man tak i det? Det samme med de "klipsene" til regulerbart halsbånd. For å lage regulerbare halsbånd trenger man jo også den "tingen" () til å regulere med.. Kalles det glidespenne tro?

Har funnet masse polarfleece stoff på stoffogstil.no, der var det også noen kjempekule fuskepelser med zebra-, leopard, gepard osv. trykk på! Der var det også "Polyesterfor", men det er vel ikke det samme som polyesterbånd? Man må vel klippe det til den bredden man vil ha da.. Det blir for tungvint.

På seleverkstedet.no har de polyesterbånd og forskjellige ringer og spenner, så kommer nok til å kjøpe noe derfra

Hva annet trenger jeg?

Forslag til hvor jeg kan finne alt, utenom stoff og stil og seleverkstedet?

Hva med mønster? ;)

Det er sikkert noen andre enn meg som er interesserte i dette, så når jeg finner ut av ting så poster jeg det her :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...