Gå til innhold
Hundesonen.no

Bra bok med masse forskjellige hundetriks?


Recommended Posts

Skrevet

Har lyst på en bok som kan inspirere til å lære inn nye triks, og som illustrerer dette på en god måte. Noen forslag til gode, innholdsrike bøker? Klikkertrener og shaper.

(har lyst på nye hundebøker generelt, så om det er noen jeg MÅ ha, rop ut. Andre emner og)

Skrevet

Boken "Hundetriks" av Mary Ray og Justine Harding er morsom, men jeg syntes mange av triksene er standard, fvf og bli og sånn, men også noe morsomt.

Ellers så anbefaler jeg deg å sjekke på freestyle lignende ting, der er det mye morsomme triks :aww: Kanskje jeg ser deg på en konkurranse etterhvert :)

Skrevet

Greit med litt standard og, fvf har vi ikke peiling på her, så hadde jo vært gøy å lære det inn :) Han kan litt diverse, bla. sitte bamse, danse (snurre), krype og sånn halveis spille død, men kunne tenkte meg en effektiv oppskrift for å få ferdigstilt det, det er en litt for langsom død :aww:

Freestyleting er sikkert morsomt, er jo bare for moro skyld dette her, så sikkert mange gode ideer i slike bøker. Konkurranse er nok uaktuelt, Casper har bedre rytmesans enn meg for å si det slik :)

Takk for tips :P

Oj shit, har trikse-utfordring med charpi her inne denne uken, og utfordringen var bla. å gå minst tre skritt slalom mellom beina! Vi har ikke begynt enda :S

Anebergen, sto ikke noe om at det var klikkertrening, er egentlig bare det jeg er ute etter, synes det er så gøy nemlig. Men takk likevel :)

Skrevet

Er det nå jeg skal si at man ikke trenger rytme for freestyle :aww:

Det er sant, og konkurranse er jo bare for gøy! :) Det er faktisk en prikkehund som konkurrer fra før :) Hint hint

Neida, men det er kjempegøy å lære triks, sånn tips ut i lufta, hoppe over arm, ben. Lage ring med armene og hoppe gjennom (med store hunder lar man bare hundene liksom åpne sirkelen for å komme gjennom om du skjønner.

Hi-five på føttene dine istedenfor standard på hendene, knær for større hunder er kanskje lettere.

Men nå er jeg litt på bærtur, men freestyle bøker er gøy, og grenen bygger jo på klikkertrening, selvom man kan trene som man vil :)

Skrevet

Ah ja, er det en tispe? Holly? :) Nei altså, liker egentlig ikke konkurranser, blir så nervøs. Så i første omgang får vi holde oss til utstilling haha

Hoppe gjennom armer hørtes gøy ut, det skal vi prøve på :aww: Du er ikke helt på bærtur, fint med litt inspirasjon til jeg får kjøpt en bok, kan jo ta sin tid det :)

Skrevet

Ah ja, er det en tispe? Holly? :) Nei altså, liker egentlig ikke konkurranser, blir så nervøs. Så i første omgang får vi holde oss til utstilling haha

Hoppe gjennom armer hørtes gøy ut, det skal vi prøve på :aww: Du er ikke helt på bærtur, fint med litt inspirasjon til jeg får kjøpt en bok, kan jo ta sin tid det :)

Holly ja :P

Det er veldig gøy, du finner sikkert noen klipp på youtube, søk freestyle dance dogs eller noe. Så kan du jo ta småting fra programmene til folk :)

Rulle rundt samtidig som eier er noe jeg syntes ser kjempekult ut, dessverre er Tinka en altfor kvikk jente, og ville nok ikke klart å rulle like rolig som meg :S

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...