Gå til innhold
Hundesonen.no

Bitt rundt øyet.


LilleZara

Recommended Posts

Skrevet

Vet ikke om dette er riktig plass til dette innlegget,men det er bare å flytte det.

I gårkveld ble Zara angrepet av en annen hund som var løs. Hunden viste ingen tegn til agressjon,den viste godt dempende tegn da hun kom imot for å hilset for å vise at hun ikke var farlig. Plutselig hoppet hun på Zara å beit henne rett over øyet. Jeg så ingenting som kan ha utløst det. Zara er bare 14uker gammel,så det kan jo hende hun har sendt ut et klossete signal som den andre misstolket,men det tviler jeg på. Hunden som tok henne var ca. 1år.

Eieren sa at hun har angrepet andre hunder før.

Vi ringte til vet med en gang jeg kom hjem å fikk tak i mobilen. Vi fikk beskjed om å se det litt an siden hun bare var hoven,og ikke hadde fått noen sår. Så vi kunne vente til idag.

Det ble tatt røntgen å det viste seg at hun har fått brudd på kinnbenet,og er nå satt på antibiotika og smertestillende +en salve til øyet så det ikke skal komme betendelse.

Min samboer sier vi må kreve at eieren til denne hunden betaler minst halvparten av regningen. Han har snakket om å anmelde fordi denne hunen har angrepet før. Men jeg vett ikke helt :icon_redface: Da blir et vel avlivning? Har ikke lyst å få en hund avlivet heller :icon_redface:

Hva ville dere gjort??

Så lurer jeg også på om noen har tips til hvordan jeg kan forhindre henne i å være redd hunder fremover? Hun har fått forbud mot å leke me andre hunder på noen uker.

Vil ta problemet med en gang,vil ikke ha en redd hund.

Ble rotete dette her men jeg er litt stressa :hmm:

Skrevet

Selv om hun ikke kan leke, så kan dere jo gå korte turer sammen med rolige, voksne hunder. Slik blir hun vant til at de er rundt i nærheten, og ikke vil gjøre henne noe. Eieren til den andre hunden bør da ihvertfall betale vet. regningen! Hvis dere er forsikret er det jo isåfall egenandel.

Og hvis eier av denne hunden ikke har bedre vett enn å la hunden gå løs, når den har angrepet andre hunder før, så er kanskje en anmeldelse på plass. Hvis ikke er det jo tidsspørsmål før den angriper igjen.

Skrevet

Brudd på kinnbeinet høres ganske drøyt ut syns jeg, jeg hadde krevd at den andre hundeeieren hadde betalt hele vetrinærregningen. Og hvis den andre hunden har bitt flere hunder før,enda så ung den er, så virker den ikke helt god i topplokket spør du meg. Det er ihvertfall det første jeg tenkte da jeg leste innlegget ditt!

Skrevet

Takk for svar!

Nå har jeg faktisk snakket med hundeeier,og hun sier at hun skal betale for vet. Det var ihvertfall godt.

Jeg nevnte ikke noe mer. Eier er en bekjent og jeg snakker med henne gjevnlig,så det er litt sårt å ta opp slike ting. Men hun burde tenke på hva hun skal gjøre med hunden sin.

Uff,jenta mi har det ikke godt nå :icon_redface: Går i huset å griner,og virker ikke helt som hun vet hva hun skal gjøre.

Håper jeg aldri havner i denne situasjonen igjen! Ikke gøy! :icon_redface:

Skrevet

Kan jo være litt vanskelig å anmelde en bekjent, men om hunden har angrepet før og skadet valpen din uten noen som helst provosjon hadde jeg anmeldt personen, vært oppi lignende situasjon med min egen valp og angrer på at jeg ikke fik tak i personen i etterkant.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...