Gjest Skrevet 18. Juni 2010 Rapporter Skrevet 18. Juni 2010 Hei! Dette er kanskje eit litt "svevande" spørsmål, men eg prøver likevel. Eg kjem nok til å kjøpe min eigen hund innan eit par år, men vil gjere meg ferdig med universitetsstudier fyrst. Eg vil gjerne bruke "ventetida" på noko fornuftig, lære og få så mykje erfaring eg kan. Dessverre kjenner eg nesten ingen med hund i byen. Er det nokon her som treng lufting/pass av sin hund inn i mellom? Eg bur i sentrum og hjelper gjerne til gratis, har nok av kjærleik til alle firbeinte Eller har de forslag til andre måtar ein komande førstegangseigar kan få sosialisert med og lært meir om hund i byen? Eg tek imot alle forslag med takk God helg til alle saman!
lucy Skrevet 18. Juni 2010 Rapporter Skrevet 18. Juni 2010 Det går jo ann å gå på kurs som observatør uten hund, hvis du synes det høres interessant ut Ellers finnes det jo garantert folk som trenger hjelp til lufting av hunder, heng f.eks opp lapper i nabolaget? De fleste her er vel relativt aktive folk som stort sett lufter hundene sine selv, men det finnes helt sikkert folk som vil sette pris på litt hjelp Du kan jo også se om det går ann å få jobbet frivillig hos en omplasseringsorganisasjon, f.eks Fant Omplassering? Du kan for all del gjerne få låne voffsen min en gang om du vil, men jeg har egentlig ikke behov for hjelp til lufting da.
mokken Skrevet 18. Juni 2010 Rapporter Skrevet 18. Juni 2010 Denne helgen er det agilitystevne i Nordnæsdalen, både lørdag og søndag fra kl 09.00 Masse fine og flinke hunder å se der.
Gjest Skrevet 18. Juni 2010 Rapporter Skrevet 18. Juni 2010 Det går jo ann å gå på kurs som observatør uten hund, hvis du synes det høres interessant ut Det har eg ikkje tenkt på før, takk for tips! Absolutt verdt å undersøkje. Du kan jo også se om det går ann å få jobbet frivillig hos en omplasseringsorganisasjon, f.eks Fant Omplassering? Du kan for all del gjerne få låne voffsen min en gang om du vil, men jeg har egentlig ikke behov for hjelp til lufting da. Eg har allereie sendt ein mail til Fant, som eg håpar eg får svar på etter kvart. Det hadde vore ei interessant erfaring. I mellomtida får eg prøve å finne meg ein lokal hund som keiar seg, så eg ikkje treng stele hundane til aktive folk. Men tusen takk for voffsetilbodet, veldig snilt Denne helgen er det agilitystevne i Nordnæsdalen, både lørdag og søndag fra kl 09.00 Masse fine og flinke hunder å se der. Eg er diverre ikkje i Bergen denne helga, elles skulle eg absolutt teke turen! Vert det arrangert slike stemne jamnleg i byen?
Evelzz Skrevet 18. Juni 2010 Rapporter Skrevet 18. Juni 2010 Jeg har en dalmatinervoff du gjerne han få hilse på/trene litt med og sånt. Trenger sjeldent pass, men vi går masse turer på Fløien og sånt hvis du er keen på å henge på Pleier å ha med en cocker også, så hunder er det nok av
mokken Skrevet 18. Juni 2010 Rapporter Skrevet 18. Juni 2010 Eg er diverre ikkje i Bergen denne helga, elles skulle eg absolutt teke turen! Vert det arrangert slike stemne jamnleg i byen? Joda, noen ganger i året. Det blir nytt stevne i Nordnæsdalen i september, ellers skal det være på Nordhordland i august. I tillegg arrangeres det jevnlig med uoffisielle agility- og lydighetskonkurranser, det er bare å følge med på sidene til hundeklubbene i bergensområdet. Retrieverklubben, Belgerklubben, Bg. agility klubb, BSBK, Dobermannklubben og Sotra Brukshundklubb er noen som jeg vet er aktive. I september er det også utstilling, du finner info på BSBK sin side.
Gjest Skrevet 18. Juni 2010 Rapporter Skrevet 18. Juni 2010 Jeg har en dalmatinervoff du gjerne han få hilse på/trene litt med og sånt. Trenger sjeldent pass, men vi går masse turer på Fløien og sånt hvis du er keen på å henge på Pleier å ha med en cocker også, så hunder er det nok av Det høyrest kjempefint ut! Eg har hatt altfor lite dalmatinerkontakt i mitt liv Eg er attende i Bergen mot slutten av august, og avtaler gjerne ein trimtur eller ti utover seinsommaren/hausten Joda, noen ganger i året. Det blir nytt stevne i Nordnæsdalen i september, ellers skal det være på Nordhordland i august. I tillegg arrangeres det jevnlig med uoffisielle agility- og lydighetskonkurranser, det er bare å følge med på sidene til hundeklubbene i bergensområdet. Retrieverklubben, Belgerklubben, Bg. agility klubb, BSBK, Dobermannklubben og Sotra Brukshundklubb er noen som jeg vet er aktive. I september er det også utstilling, du finner info på BSBK sin side. Tusen takk for utfyllande informasjon, dette skal eg definitivt fylgje med på
Synnikken Skrevet 18. Juni 2010 Rapporter Skrevet 18. Juni 2010 Du kan gjerne få bysosialisere litt mopser med oss
Gjest Skrevet 22. Juni 2010 Rapporter Skrevet 22. Juni 2010 Mopsesosialisering høyrest kjempefint ut!
Recommended Posts
Arkivert
Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar