Gå til innhold
Hundesonen.no

Reiseforsikring


Blondiemamma

Recommended Posts

Jeg sa for en stund siden opp min reiseforikring fordi jeg aldri er på ferie lenger i utlandet... men nå skal jeg jo på WDS i Danmark, og jeg blir i Danmark i 2-3 uker etterpå å besøker venner og kjente.... Jeg ringte NAV i dag og de skulle sende meg et slikt Europeisk helsekort.. men spørmålet er.... Burde jeg hatt reiseforsikring i tilegg?? Jeg forsto det sånn på NAV at jeg vil få dekket sykehus opphold om jeg har helsekortet, så hva dekker da evnt reiseforsikringen i tillegg?? Litt dumt å tegne reiseforsikring for bare 3 uker i Danmark tenker jeg..

Men jeg har overhode ikke peil på sånt.... Noen kloke hoder som kan lære meg mere?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Reiseforsikring dekker jo ikke bare i utlandet. Ihvertfall ikke om du har en ordentlig en. Vår reiseforsikring gjelder fra man setter foten utenfor døra hjemme for å gå på jobb, reise til Egypt, eller dra på shopping i nabobyen. Den dekker da f.eks. tyveri, avbestilling av reise pga. sykdom, forsinkelser, skader/hærverk, mm. For eksempel er det reiseforsikringen vår som dekker tyveri av sykkelen til min kjære utenfor treningssenteret.

Så skaff deg en reiseforsikring du. :rolleyes2: Er du organisert så er det flere som har gode tilbud, selv har jeg gjennom NITO.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Gråtass

Hvis du betaler 50% av reisen med master card så er det reiseforsikring inkludert der. Man kan også tegne en reiseforsikring som gjelder kun for Norden, det er langt billigere enn for europa/hele verden. Jeg har i Gjensidige, den koster ca 600kr pr år for meg, sambo og sambo sitt barn når h*n er sammen med oss.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Joda, jeg vet godt hva den dekker innenlands.. Jeg hadde en slik type forsikring... Men siden jeg er fattig stundent og alenemor, så sa jeg opp alle "unødvendige" ting for å prøve å få ned de fast utgiftene... Gjorde om på litt forsikringer, tlf abonement osv.... Men reiseforsikringen hadde det kanskje vært lurt å ha ser jeg..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis du betaler 50% av reisen med master card så er det reiseforsikring inkludert der. Man kan også tegne en reiseforsikring som gjelder kun for Norden, det er langt billigere enn for europa/hele verden. Jeg har i Gjensidige, den koster ca 600kr pr år for meg, sambo og sambo sitt barn når h*n er sammen med oss.

Hm.. Kanskje jeg skulle ringe IF å høre om de har noe lignende der :rolleyes2: Men altså.... hvis jeg har helsekortet.. Hva betyr det i forskjell om jeg har eller ikke har reiseforsikring i DK da?? Hva vil jeg kunne få dekket med reiseforsikring kontra om jeg ikke har reiseforsikring?? (bortsett fra avbestilte flybiletter, dekkking av tapt bagasje osv....)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Gråtass

Helsekortet gjør bare at du kan ligge på sykehus eller får behandling i det landet du er. Om du skulle bli syk og til og med dø, så vil ikke dine pårørende/arvinger få dekket hjemtransporten av deg uten reiseforsikring. Hvis du blir syk mens du er på ferie og har reiseforsikring vil du kunne få refundert utgiftene dine og reise på ny ferie når du blir frisk, det kan du ikke med helsekortet. Hvis fotoapparatet ditt blir stjålet eller bagasjen forsvinner eller leiebilen tar fyr, så du blir sittende stuck i fire dager på en dansk kro så er det dumt uten forsikring. Hvis du har bil og hjem/innbo forsikring, tegner en reiseforsikring i samme selskap gir dette som regel så store samlerabatter at reiseforsikringen blir en ubetydelig bagatell i løpet av ett år.

Det er forresten IF vi har, ikke gjensidige :rolleyes2:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har gjensidige, reiseforsikring fra jeg går ut døren hjemme :rolleyes2: Veldig fornøyd med den, tror det er ung voksen greie, iallefall er det innbo og reiseforsikring i samme pakke.

Du burde definitivt ha reiseforsikring ja.

edit, ja se der. Så bra :whistle: Håper du blir fornøyd med if.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...