Gå til innhold
Hundesonen.no

Pelsdottens EFIT 1/5


lucy

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er notorisk B-menneske, og stod opp halv tolv i dag. Da hadde allerede sambo vært opp noen timer, gitt fjompen frokost, og vært ute med han.. Men siden det var et par timer siden pelsen hadde vært ute, begynte jeg dagen med å ta han med ut i hagen i det fine, men litt kjølige, vårværet :D

Fjompen er B-hund, og hadde etter tissetur og frokost gått og lagt seg igjen på soverommet med meg. Ser ikke ut som om han er helt våken enda?

DSCN2059-1.jpg

Etter å ha vært ute i hagen med pelsen, gjort litt lett husarbeid, og sjekket mailen, er det på tide med frokost (les: sen lunsj..). Jeg elsker sjømat, og første lørdag etter lønning = rundstykker med krabbe, kaperssalat og røkelaks.. :D

DSCN2060-1.jpg

Det er flere i huset som elsker sjømat..

DSCN2064-1-1.jpg

DSCN2069-1-1.jpg

Deler opp...

Skrevet

Etter litt mer lett husarbeid, legger vi ut på tur i finværet :D

Ca kl 13.30

DSCN2079-1.jpg

En liten time senere..

DSCN2082-1.jpg

Viktig å holde seg hydrert på tur :D

DSCN2081-1.jpg

Hjemme igjen ganske nøyaktig kl 15.30, og pelsen er fornøyd!

DSCN2091-1.jpg

En lett lunsj:

DSCN2087-1.jpg

Så er det et par timer der jeg ikke tok så mye bilder; først var jeg inne på nettet en tur, deretter dusjet jeg og gjorde meg klar til å gå ut for å spise middag.. Men dette er hva pelsdottene bedrev store deler av sin dyrebare tid med mens jeg dusjet og sminket meg:

Im in ur bathroom stealin ur towels..

DSCN2093-1.jpg

Funderer over livets merkverdigheter..

DSCN2102-1.jpg

No wait, whaat..?

DSCN2111-1.jpg

Deler opp mer...

Skrevet

Ca kl halv syv drar vi avgårde for å spise middag, må vekke pelsen for å få gitt han middagen sin først.. (jaddajadda, vi har kjempepene, nyvaskete gulv du.. :D ingen kloremerker på de i hvert fall, det skulle tatt seg ut! :D )

DSCN2116-1.jpg

Middagen bestod av persisk vegetarmat, jummytummy!

DSCN2117.jpg

Dessert: nøttefylte dadler i søt kryddersaus m/ krem, og en liten kaffe ved siden av :D

DSCN2120.jpg

På vei hjem fra middag i ni- tiden

DSCN2122-1.jpg

Så skjedde det egentlig ikke allverdens på et par timer, var mett og trøtt ved pc'en/tv'en, samt var ute en bitteliten tissetur med pelsen.

Ca halv elleve er det på tide med en ørliten nattmatbete.. Pelsen er alltid klar for litt kjeks, vin og ost!

DSCN2124-1.jpg

Kvelden rundes av med et par gamle episoder av "Bones" fra tv-opptakeren..

DSCN2128-1.jpg

Og halv ett sier fjompen god natt!

DSCN2130-1.jpg

Skrevet

Pelsdottene takker! Det var en rimelig fin lørdag ja, fint turvær og godt og komme seg inn til by'n litt for å spise middag :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...