Gå til innhold
Hundesonen.no

Lille "X"


DronningSonja

Recommended Posts

I går var vi å hentet valpen vår, det ble en lang kjøretur med masse inntrykk så når vi kom hjem var X helt kake og sov som en liten stein.

Men kl 0500 i morges var hun ferdig ladet og klar for lek og kos... Litt uvant for meg som er totalt B-menneske og egentlig kan sove til langt ut på formiddagen... Men er jo ikke feil å bli vekket av den søtestte lille bamsen som bare ville ha litt oppmerksomhet :lol:

Egentlig skulle hun hete Dronning Sonja, men ting kan jo fort forrandre seg, og etter å ha fått henne i hus med skikkelig fjøslukt med på kjøpet så ble man litt usikker.. :)

Så for nå bare kaller jeg henne X, til vi har funnet ut hva hun kan hete... :lol:

Slenger med et par bilder av lille X... :)

P1011861.jpg

P1011866.jpg

Hvis noen har et bra navneforslag eller to er det bare å skrike ut.. hihi :lol:

Akkuratt nå ligger hun forresten i armkroken på fanget og sover, og jeg prøver å skrive så forsiktig som jeg kan på laptopen, som jeg balanserer på armlenet og ett kne, for å ikke vekke henne :lol: hehe...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Australsk kelpie.. :D

søt er hun iallefall, og full fart i.. Løper og herjer med en cola-flaske.. Ingen av de andre lekene som har falt i smak tydligvis.. hehe, jaja, det enkle er ofte det beste :D

Edit:

Har tenkt litt mer på navn til den lille, og selv om jeg personlig synes "X" faktisk er et litt tøft navn så var ikke den andre halvdelen så enig i det.. hehe... Så da må man jo forsette å fundere litt på dette her.

(Dronning) Sonja er jo forsatt ett alternativ, men har tenkt litt på Mehira også som betyr fart; full av energi, og det kan jo være passende for en liten BC valp.. for energi, det har hun.. masse av.. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...