Gå til innhold
Hundesonen.no

Overhormonell etter parring


Izziebelle

Recommended Posts

Det er i dag 4 uker siden Marco hadde damebesøk etter det var han i et par dager ganske så ulete og ville ut hele tiden (for å finne tisper kanskje?) I går hadde vi besøk av to tisper som han kjenner godt fra tidligere og som han går strålende sammen med. I går var han særdeles ufyselig med de begge og prøvde virkelig hardt å voldta dem etter tur. Noe han selvfølgelig ble stoppa fra med en gang for det er helt uakseptabelt. Disse tispene har begge hatt løpetid som var ferdig for 1-2 uker siden, men har blitt ordentlig bada baki rompa etter dette, men det kan jo ha noe med saken å gjøre også. Utover dette har jeg merket at han var vært noe mer urolig og litt mer krevende i form av oppmerksomhet. Han har ikke vært sammen med andre hunder bortsett fra Saga etter selve parringen og henne oppfører han seg helt vanlig mot (hun er uansett valp)

Men det jeg egentlig skulle frem til er om det her er vanlig, om det går over etter litt tid eller er det sånn han er nå? Det virker nesten som at parringen har satt i gang et helt berg av hormoner.. Noen som har noe erfaring på området eller har hørt om hannhunder som har endret noe av atferden sin etter parring? :blink: Er jeg dum som håper på at dette går seg til (vel og merke med at jeg er veldig streng med han i møte med andre tisper.)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det at han er såpass ung kan ha gitt han en ekstra unghundshormon boost, men det er bare å fortsette som du gjør, ikke tillate han å være gris. Det er bare lov å parre når DU sier det, ikke når han har lyst. Det er ikke barebare å få smaken på paradis for første gang.. :blink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det at han er såpass ung kan ha gitt han en ekstra unghundshormon boost, men det er bare å fortsette som du gjør, ikke tillate han å være gris. Det er bare lov å parre når DU sier det, ikke når han har lyst. Det er ikke barebare å få smaken på paradis for første gang.. :blink:

Haha, nei du sier noe! Det virker jo nesten som bare han kjenner lukten av løpetid eller rester av den så er han døv og blind og skal bare gjøre en ting..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det nytt? Mistet hundene for et par år siden, og var noen år før det igjen vi var på bilferie utenlands, men da måtte vi kjøre på rødt. Tillegg: Denne veiviseren er veldig fin, og helt klar på at man skal gå på rødt fra Litauen (selv om man kommer gjennom Sverige): https://www.mattilsynet.no/dyr/kjaeledyr/reise-med-kjaeledyr 
    • Hvis det ikke er snakk om import av hund og du krysser grensen med bil så kan en kjøre på grønt så lenge alle papirer og vaksiner er i orden. Kommer du med båt eller fly så skal du kjøre/gå på rødt.
    • Du skal i prinsippet alltid gå/kjøre på rødt inn til Norge.
    • De kjører via Sverige, og har rabies og ormebehandling. Men trenger de å kjøre på rødt ved grenseovergangen til Norge på tilbakereisen?? Finnes det også skjema en kan fylle ut når en reiser med hund mellom EU/EØS land? Finner ingenting på Mattilsynet sine sider.    Takk for hjelp
    • Og så en helt ok dag. Var forberedt på det verste, gitt erfaringer fra stedet vi var på. Fikk fineste adferden tilbudt uten krav. Innfridde samtlige forespørsler. .. lenge. Så skjedde tydligvis noe med ham jeg ikke aner årsaken til, og han begynte stresse og sluttet oppføre seg pent, uten å bli veldig vanskelig heller. La seg pent ned på matten sin for å slappe av i 30 minutter på bussholdeplassen, og begynte ikke flippe før de siste 10, da han ble ufyselig vokal mot to huskyer på andre siden av gaten, nyankomne ventende til holdeplassen og livet og universet og alt. 30 min venting akkurat der, rett oppi en travelt trafikkert vei med mye støy fra tungtransport ble å tøye strikken for mye, altså. Han holdt ut fint i 20 min før han fikk eksistensiell angst av å vente så mye lenger enn han er vant med fra før.  Ikke på sitt mest avslappede, men muttern har gått på skole og lært om former og vinkler og komposisjon og sånn derre der, så vi velger heller det bildet som føles mer behagelig å se på, enn det klønete og keitete som viser hvor flink gutt han kan være, men som ikke lar seg beskjære pent:
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...