Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvaslags plante er dette?


Raksha

Recommended Posts

Noen som er flinke på potteplanter som kan identifisere denne for meg?

4558967524_2b2ed1679a.jpg

Den ble kjøpt på Meny for snart et år siden til 29 kr. Får minimalt med stell og insisterer på å gro nye skudd hver gang jeg tenker at jeg burde kaste den planta som stå oppå hylla og sikkert er død.

Hvis jeg finner ut hva det er så kanskje den kan få litt mer riktig stell. :wub:

Nærbilde:

4558967828_3d64244cce.jpg

Anyone?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åh, sånn hadde vi også, men vår dauet! :wub: Kjøpte den billig på dagligvare et sted, men vi har så lite grønne fingre som overhodet er mulig.. :) Men det skal sies at den levde en stund før vi klarte å drepe den helt da, tror nok vi hadde den i noen år, men jeg kan ikke huske at det kom så mange nye skudd? Ett eller to kanskje?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmmm, jeg kikket gjennom boka mi, og den ligner litt på Hoya, men de pleier å være bundet opp. Finner ingen andre med spisse blader som ligner..

Edit: den Carina linket til så ut til å stemme! Ikke noe jeg har vært borti før den der.. Ganske mange grønne planter skal tørke mellom hver vanning som hun sier :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk! Den ligner veldig på den: http://no.wikipedia...lcas_zamiifolia ja. Da skal jeg google og finne ut hva den krever. At den vil ha opptørking mellom hver vanning virker logisk, siden den nekter å dø og får bare vann sånn omtrent når jeg husker det. Aldri sett blomster på den da, men kanskje den blomstrer om jeg er litt mer konsekvent med den? :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk! Den ligner veldig på den: http://no.wikipedia...lcas_zamiifolia ja. Da skal jeg google og finne ut hva den krever. At den vil ha opptørking mellom hver vanning virker logisk, siden den nekter å dø og får bare vann sånn omtrent når jeg husker det. Aldri sett blomster på den da, men kanskje den blomstrer om jeg er litt mer konsekvent med den? :wub:

Jeg tror ikke det er blomster på de? Har jeg aldri sett iallefall, og jeg har jobbet et halvt år på Plantasjen. :) Det bare en sånn grønnplante. Men med riktig stell så vokser de godt og kommer med nye sånne "greiner".

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tror ikke det er blomster på de? Har jeg aldri sett iallefall, og jeg har jobbet et halvt år på Plantasjen. :D Det bare en sånn grønnplante. Men med riktig stell så vokser de godt og kommer med nye sånne "greiner".

Googlet den litt mer og stod at den kan få "ubetydelige, duftfrie, gule blomster". De anbefales visst til folk som dreper alt av planter. :wub: Eneste andre planter jeg får til, er akvarieplantene. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Betryggende at det er flere plantemordere her. :) Jeg er vokst opp med huset fult av potteplanter, men evner ikke holde liv i dem selv... Men denne er en seig sak, så da skal jeg faktisk gjøre en litt ekstra innsats for å få den til å trives. :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oh, dette er planten for meg og høres det ut som... kanskje. Jeg greier ikke holde liv i kaktuser engang jeg :/

:) Kjenner meg igjen. Nå har jeg tatt meg selv i nakken da, for jeg syns jo synd i buskene når de bare henger og ser triste ut! :wub:

Jeg kjøper bare blomster som tåler litt tørke, og som ikke krever så mye.. Og jeg har EN blomster-blomster, dvs. en plante som får blomster.. Resten er bare "busker" og sånt :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei, altså dette er egentlig ikke noe problem bare et visst familiemedlem holder ham inne om morgenen. Ellers har han program han, masse trim - får han mer så hadde han kunnet risikere belastningsskader så jeg har kuttet litt ned på det, bilturer, lek osv, her er det full rulle nesten til leggetid og utenom en tid på dagen jeg ofte trener. Han har luke og kan gå ut i hundegården som han vil når døra ut er låst (han åpner dører selv), men det er mest for å ligge der og glane eller tisse. Om han ikke har 50-100 meter å løpe på så er det nesten ingen vits med gjerde for den typen hund, en hundegård er bare en startgrop for ham. Men på det nye stedet vi flytter vil han få det sånn, med 1.5 meter høyt gjerde. Og det har vi bestemt uavhengig av dere akuratt pga denne uvanen hans med å stikke av (flytte skulle vi uansett). Før har det gått hunder fritt her i alle år, de har åpnet dørne på huset selv og gått inn og ut som de ville, og det har aldri vært noe problem, men nå har det blitt det.
    • Ikke ta ting personlig. Opplysning om gjeldende lovverk er ikke et angrep på deg. Det er mange gæmliser her som har hatt hund før det var lover mot å la hundene løpe løse. Jeg (vi) kan relatere og forstår deg. Tror ikke du er et dårlig menneske. De lovene er forholdsvis nye, de er i konflikt med tradisjonelt hundehold på bygda og de står ikke på forsiden av avisene hver dag, en må søke etter dem eller få informasjon fra andre. Det er langt mellom lovverket og gjengs oppfatning av hva som er ok blant folk flest, utenfor typiske hundemiljøer. Folk flest bare har hund og gjør som alle andre rundt som også bare har hund. Slipper dem løse overalt fordi de synes de trenger å få løpe fra seg, helt uvitende om at det ikke er lov. ..men det er altså forbudt ved lov og kan medføre bøter ved overtredelse, selv om hunden ikke lager problemer for noen. Får dere til å sette opp en god løpestreng med retractable line som reduserer faren for at hunden vikler seg inn? Om det er folk hjemme som kan høre om hunden bjeffer, i tilfelle noe skjer, så kunne en sånn kanskje vært en løsning på morgenen, om ingen har tid til å lufte hunden godt nok. (Tror jeg. Den er ikke under FULL kontroll for den KAN vikle seg ut av selen eller noe kan løsne, men.. 🤷🏼‍♀️ Bedre enn å bare slippe den løs da) Så lenge opplegget holder hunden er den under kontroll.   
    • Nå har han hundegård da, men det er litt for lite for ham, så han får gå løs når vi har oversikt. Dit vi flytter om et år er det 4 mål tomt som vi planlegger å gjerde inn, det blir noe annet. Men dette synes jeg begynner blir tåpelig. Skal jeg fortelle hele livshistorien min mens vi holder på eller skrive en roman om livet og hunden min? Høres ut som mange her ville kjøpt den boken.
    • "Det gjelder ikke min hund" er dessverre en alt for vanlig unnskyldning. Helt til den dagen det gjør det. Gjerde inn tomta, problemet løst. Selv kunne jeg aldri tenkt meg å bo uten trygg inngjerding for hund rundt boligen.
    • Dette vet jeg og hadde det vært tilfelle så hadde det vært noe helt annet, men for å repetere: det som er greia her er at et familiemedlem som ikke altid er helt enkelt å forholde seg til slipper ut bikkja om morgenen - uten tilsyn - mens jeg og et annet familiemedlem har sagt ifra om akuratt dette her flere ganger, men det går inn ene øret og ut det andre.  Og bikkja jager ikke vilt, han går og snuser i veikanten fordi andre hunder har gått der, dette begynte han med seint i vinter, det var ikke noe problem før da.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...