Gå til innhold
Hundesonen.no

Hei hei!


Adriana

Recommended Posts

Skrevet

Hei hei!

Jeg er ny her inne og får vel komme med en introduksjon av meg og mine hunder :innocent:

Jeg bor i Moss, og har 3 hunder av rasen langhår chihuahua.

2 voksne tisper på litt over 4 år som heter Elaiza og Blondie, og en 4 1/2 mnd gammel hannvalp som heter Aleks som er etter eget oppdrett, Blondie er mamma.

Han er fra mitt 3. kull, og det ser ut som han kommer til å bli her med oss :lol:

Jeg er veldig glad i å stille på utstilling, men det har blitt lite av det i det siste året, regner med at det blir mer valpeshow med Aleks utover nå, og utlandsturer på Elaiza.

Vi var i Malmö sist helg, der var 78 påmeldte i rasen og Elaiza ble 3BTK, kun en plassering unna det svenske og nordiske championatet :)

Jeg har ikke hundene mine bare til utstilling, de er familiemedlemmer som elsker å kose seg hjemme og på tur!

Føler at jeg har skrevet litt om oss nå, hvis noen vil lese mer, kan dere lese på hjemmesiden min: www.ilmiochibello.com

Noen bilder av mine øyenstener:

Aleks

Iphone001-1.jpg

Elaiza

Hundenejul2008083.jpg

Blondie

Hundenejul2008110.jpg

Skrevet

Heisann :innocent: Velkommen hit :lol: Det er påsketreff i Østfold (dato er ikke helt bestemt), men dere er jo selvsakt hjertelig velkommen :) Blir nok ikke såååå langt fra Moss :o

Skrevet

Takk, ja jeg håpet å finne ut om det er noe treff i nærheten ved hjelp av dette forumet :innocent:

Har en stk valperamp som trenger sosialisering nå som den verste kulda er over!

I påsken er jeg desverre bortreist, men vi skal prøve å komme sterkt tilbake når jeg er hjemme igjen!

Skrevet

Takk, ja jeg håpet å finne ut om det er noe treff i nærheten ved hjelp av dette forumet :innocent:

Har en stk valperamp som trenger sosialisering nå som den verste kulda er over!

I påsken er jeg desverre bortreist, men vi skal prøve å komme sterkt tilbake når jeg er hjemme igjen!

Jepp :lol: Blir nok fler treff utover sommeren :) Er bare å følge med i "hundetreff" tråden her inne :o

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...