Gå til innhold
Hundesonen.no

Lego- langhåret chihuaha valp, 3 måneder


Legoklossen

Recommended Posts

Lego er 3 måneder, langhåret, beige med sort stripe på ryggen, nysgjerrig, søt og sjarmerer de fleste. han bor på en gård med 3 store vakthunder, og leker med dem under smånervøst blikk fra meg.

jeg søker chihuahuatreff og andre minitatyrhundtreff, renrasede og blandinger, så han kan sosialiseres uten å måtte bli tråkka på hele tiden av altfor store poter.

Han kommer veldig fort overens med store hunder, men har dessverre ikke møtt noen på sin egen størrelse ennå.

Han er ikke kastrert og skal ikke bli det heller, og er veldig pen for rasen sin, nydelige tegninger og personlighet i ansiktet, så jeg er åpen for å bruke ham til avl, chihuahuavalper, helst renrasede eller 50-70% mix.

Han vokser fort og lærer å hoppe høyere for hver eneste dag, går opp trapper og hoppet i går ned av en sofa, og overrasker meg hele tiden¨. Gleder meg til han begynner å gå ned trapper, det gjør han ikke ennå, men musklene hans vokser og beina blir mer solide hele tiden, brusken setter seg bedre og i det hele tiden.

Mer om det på hjemmesiden hans, med bilder. oppdaterer. 123hjemmeside.no/legoklosstrollet

Laster opp bilder og stamtavle.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Til en opplysning så skal en chihuahua valp ALDRI hoppe ned fra høyder den selv ikke klarer å hoppe opp. En chihuahua valp kan lett brekke en fot om den får hoppe ned fra sofaen.

Og skal du bruke ham i avl, så sett deg inn i hva du driver med. Du har et visst ansvar som hannhundeier også.

For chihuahua- treff se www.nchk.no under regionsombud.

Lykke til med valpen din. Han er sikkert kjempe søt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...