Gå til innhold
Hundesonen.no

12 uker gammel BC til omplassering


softis

Recommended Posts

Skrevet

jeg fikk en mail av en god veninne som har en bekjent som tydeligvis har gjort en tabbe med å skaffe seg hund. Og jeg tenker som så at en stakkarslig 12 uker gammel valp som sitter ensom på en kennel virkelig ikke kan ha bitt noen med vilje om den ikke var veldig truet.

Her er mailen jeg fikk av henne, og håper det er noen her som kan hjelpe med et midlertidig hjem eller noe enda bedre:

Jeg har fått en henvendelse om en 12 uker gammel Border Collie hannhund som må omplasseres øyeblikkelig! Eierene tørr ikke lenger å ha hunden i hus da den bet en 3 år gammel jente, og har satt hunden på kennel til noen andre kan ta over hunden. Jeg vet ikke selv hvor aggresiv han er, men det er vel begrenset hvor aggresiv en 12 uker gammel valp kan være? Etter hva jeg skjønte så er hunden noe understimulert, men eierene har ikke tid til mer stimulering av han. Eierene ønsker ikke å avlive hunden da han er veldig lettlært og snill, men vil omplassere han til noen som har mer til og klarer å jobbe med en slik hund!

Jeg håper dere også kan undersøke litt rundt om det er noen som har mulighet for å hjelpe denne hunden slik at den får hjelp!

Send en PM eller skriv her om du er intressert i å hjelpe til :icon_cry:

Edit: har nå fått vite at det ikke er en renraset BC, men en blanding av BC og aussie

Skrevet

Jeg har hatt to gale bc-valper og de har BITT! Definitivt ikke av aggresjon, men fordi de var valper... Ganske tydelig at de ikke burde hatt hund, ja... De har vel kankje falt i "bcer er født lydige"-fellen...?

Er jo for ille å avlive en frisk hund fordi den er valp! Er selvfølgelig mulig at det er noe galt med en hund, men valper biter, sånn er det bare.... Hvor er hunden?

Skrevet

Jaja en valp på 12 uker biter.. da er det aggresjon "uten tvil"... ;)

Herregud det er ingen tvil om at disse ikke skullet hatt hund ja. En valp biter, så enkelt er det!

Håper virkelig den får seg ett nytt hjem, som faktisk kan noe! ;)

Skrevet

Herreguuuud... alle som har hatt valp har vel blitt bitt av den? Og så klart kan det gå utover små barn også, valpene vet da ikke bedre. Nei ærlig talt...

Skrevet

Herreguuuud... alle som har hatt valp har vel blitt bitt av den? Og så klart kan det gå utover små barn også, valpene vet da ikke bedre. Nei ærlig talt...

Da skulle jeg avlivet Tinka da.. ble bitt til blods to ganger av henne. (litt matvokting) Og guess what!? Jeg har en super snill og grei og lettlært osv hund nå.. som ikke biter.

Nei jeg håper virkelig den søte lille krabaten finner seg et godt hjem, også er det jo bra det skjedde så tidlig, før noe skade var skjedd med valpen. En vanskelig 9mnd gammel valp er mye verre og få omplassert!

Skrevet

Jeg har hatt to gale bc-valper og de har BITT! Definitivt ikke av aggresjon, men fordi de var valper... Ganske tydelig at de ikke burde hatt hund, ja... De har vel kankje falt i "bcer er født lydige"-fellen...?

Er jo for ille å avlive en frisk hund fordi den er valp! Er selvfølgelig mulig at det er noe galt med en hund, men valper biter, sånn er det bare.... Hvor er hunden?

Ja, jeg er helt overbevist om at den ikke på noen måte er agressiv. kjenner ikke eierne, men synes det er helt gruomt at en stakkars liten valp nå sitter på en kennel og blir lagt frem som agressiv. Skulle gjerne hatt den hos meg midlertidig, men bor med en allergisk mor.

Hunden er på en kennel rundt hamar området. ikke sikker på hvilken kennel

Skrevet

Er oppdretter av valpen kontaktet?

12 uker gamle valper biter ja, de kan være sinna når de biter - men det er fremdeles valpebiting.

Skrevet

Greier du å skaffe mer informasjon? Kan jo være eier allerede har omplassert hunden også...? Jeg hadde ikke tenkt meg ny bc egentlig, men... Tror ikke det er heldig for en valp å være i kennel i lengre tid.... En time til Hamar herfra ca.

Skrevet

Uff, dette er jo ren uvitenhet.. Trist sak, men det er nok ikke bra for valpen å være i kennel særlig lenge. Har de annonsert han? Jeg kunne alltids hatt han her til han finner et nytt hjem, noe må iallefall gjøres for denne stakkars valpen. Han er jo helt sikkert ikke aggressiv fordi at han biter, alle valper biter.

Skrevet

Greier du å skaffe mer informasjon? Kan jo være eier allerede har omplassert hunden også...? Jeg hadde ikke tenkt meg ny bc egentlig, men... Tror ikke det er heldig for en valp å være i kennel i lengre tid.... En time til Hamar herfra ca.

Åja Carma, dra og hent ham! ;)

Skrevet

Åja Carma, dra og hent ham! ;)

Hehe, har hørt rykter om at man ikke bare kan dra og hente hunder sånn uten videre da... kan tom bli anmeldt for tyveri av sånt tror jeg! ;)

Skrevet

Hehe, har hørt rykter om at man ikke bare kan dra og hente hunder sånn uten videre da... kan tom bli anmeldt for tyveri av sånt tror jeg! ;)

Vi lover å ikke sladre på deg, ikke sant folkens? ;)

Skrevet

Vi lover å ikke sladre på deg, ikke sant folkens? ;)

Jaaa, vi lover! Kors på halsen!

Skrevet

Vi skal ikke si noe vi ;) Noen må hjelpe denne lille stakkaren. Han kan ikke sitte der og gå glipp av viktige dager og uker med miljøtrening og kos og masse morro! Kan vel kanskje fort få varige mén av det... Mer info hadde jo vært fint. Har de satt han der så kennelen skal omplassere han eller skal de gjøre det selv?

Skrevet

Uff, Carma, hvis ikke du henter han gjør jeg det .... Så kan han være her en stund til vi finner et nytt hjem til han. Stakkars liten!

Skrevet

Ja, NOEN som vet mer eller? Tipper dette er fra samme kull som den tispen som lå på finn for liten tid siden. Som de tok 8000 kr for. Stemmer mer eller mindre med alder iallefall, og vet ikke om flere border aussie kull nå. (men, umulig å si da :) )

Skrevet

Høres ut som valpen er i iallefall midlertidig hjem i området der så det er jo bra! :) Får håpe de har en plan og at hunden får vokse opp hos noen som er interessert i å gi den en god oppdragelse og et fint liv! :)

Skrevet

Hvor har du funnet ut dette? Og hvorfor la den være i et midlertidig hjem der, om den kan komme i et permanent hjem hos deg? :)

Mail fra venninna til TS. :) Om valpen har det bra der den er så føler jeg vel at det er dumt å røske den opp og omplassere den igjen. Også siden jeg ikke har ferie eller noe nå og sånn...

Skrevet

Men spørsmålet er om den har et permanent hjem der den er nå? Sykemelding og snart påskeferie, søte du :)

Hehe, aaaakkurat! Jeg vet igrunnen ikke helt...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...