Gå til innhold
Hundesonen.no

Voss 6-7 mars


MegaMarie

Recommended Posts

I dag startet vi klasse 1 på agility stevnet på Voss. Når vi har vært uten trening i 3 måneder så forventet vi ikke så mye, ihvertfall ikke på slalomen, men hun tok den kjempe bra. Det eneste som gikk gale var pølsen. Den har ofte blitt lagt igjen i treningsskuret, så det er ikke så rart hun tvilte på den.

I agility fikk vi en vegring på pølsen og 7 plass med en del tidsfeil. I hopp fikk vi 3 vergringer på pølsen og disk. Men jeg er så fornøyd med resten av løpet, spesielt slalomen! :aww: Fantastiske jenten min!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Flinke var dere :icon_cry:

Jeg er kjempefornøyd med dagen!

Siste trening var i november en gang, så forventningene var ikke akkurat skyhøye...

Ettersom det har vært litt halting i mange minus og altfor mye snø denne vinteren så var planene for dagen å se at formen og hoftene holdt.

So far, so good :whistle:

Ag3m: Ingen tjuvstart! Fantastisk :blink:

Alle feltene satt og bomsen var overraskende førervennlig, et veldig bra løp.

2 riv, helt ok i ridehall :lol:

Resultatlisten sa 15 feil?? Skjønner ikke no...

Mulig dommerdamen dømte vegring på en av de to "jeg vil i tunnell" svingene.

Hun hadde noen merkelige avgjørelser i løpet av dagen.

Hopp3m: Supert løp!

Synd at den trege 2-beinte ikke så fellen etter slalomen...

Ble nok disk dessverre. Litt tendenser til tjuvstart, men kontrollerbart.

God fart og fine svingen.

Flinke Birkebomsen :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Flinke var dere :icon_cry:

Jeg er kjempefornøyd med dagen!

Siste trening var i november en gang, så forventningene var ikke akkurat skyhøye...

Hun hadde noen merkelige avgjørelser i løpet av dagen.

Takk :whistle:

Vi har heller ikke trent siden November :blink:

Jeg følte bane tiden på klasse 1 liten var veldig kort :/ Men kan være jeg sier det fordi min fikk mye tidsfeil da :lol: Men det var kun to som klarte ser under tiden.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk :whistle:

Vi har heller ikke trent siden November :blink:

Jeg følte bane tiden på klasse 1 liten var veldig kort :/ Men kan være jeg sier det fordi min fikk mye tidsfeil da :lol: Men det var kun to som klarte ser under tiden.

Jammen det var mye tidsfeil i dag, ikke bare i klasse 1 :icon_cry:

Lykke til i morgen!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk Marthe og Ingidano :lol:

I dag var Blondie veldig sliten, så fokuset hennes var ikke helt på plass. Men fortsatt fornøyd til tross for 2 disk :) Slalomen sitter og det er jeg glad for :) Nå er det bare å jobbe med tempo og selvstendighet i den så er den der 100% ;) Alle tidligere problemer er blitt kvitt, nå har vi bare fått et nytt et. Pølsen er skummel! ;)

Jeg skal legge ut filmer av konkurransen på --> Din hund --> Dobs Only Blondie

for se som vil se ;) Jeg har desverre bare film fra disk rundene våre ;) Men det får da bare være.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk Marthe og Ingidano ;)

I dag var Blondie veldig sliten, så fokuset hennes var ikke helt på plass. Men fortsatt fornøyd til tross for 2 disk :) Slalomen sitter og det er jeg glad for ;) Nå er det bare å jobbe med tempo og selvstendighet i den så er den der 100% ;) Alle tidligere problemer er blitt kvitt, nå har vi bare fått et nytt et. Pølsen er skummel! :lol:

Jeg skal legge ut filmer av konkurransen på --> Din hund --> Dobs Only Blondie

for se som vil se :) Jeg har desverre bare film fra disk rundene våre :) Men det får da bare være.

Det viktigste er jo at du er fornøyd selv, og at hunden har en fin dag i ringen ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

@Only Blondie:

Disk hører med det, og et løp kan være knallbra fordet om. Sånn var hoppløpet mitt lørdagen. ta med deg alt som er positivt også vet du hva som må jobbes mer med i fremtiden! Forhåpentligvis sees vi på trening snart ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...