Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundeleker


Recommended Posts

Skrevet

Som sikkert noen vet jobber jeg i en dyrebutikk. Etter jul har vi fått flere hendvendelser fra kunder som kommer for å klage på hundeleker. Alle påstår at hunden spiste den opp på bare 5 minutter :lol: Men hva forventer du egentlig når du kjøper en liten latex gris til en 10 måneder gammel labrador? Vi prøver å være behjelpelige med å gi 50 % på en ny leke, men det faller ikke alltid i smak. så hvordan er det med dere? Går dere tilbake til butikken for å klage på hundeleker?

Skrevet

nei ville aldri falt meg inn.Jobber selv også på hundebutikk men,aldri opplevd folk kommer klager på leker.Det er jo kun de hard plast ballene og leker i samme matriale som holder til hunder som ødeleger.Så kjøper man mye annent må man nesten regne med det blir ødelagt...

Skrevet

Aldri. Jeg forventer at kong-leker og sånn skal holde litt, men jeg mener, man kjøper jo slike leker på eget ansvar, har man en tyggeglad hund så er det ikke så rart om tennisballen ikke holder mer enn noen minutter.. kunne virkelig ikke falt meg inn å klage på istykkertygde leker.

Skrevet

Jeg blir litt misfornøyd når "indestructable"-leker går i stykker uten noe særlig motstand. Jeg har en makulatorhund som ødelegger ting på null komma svisj, derfor kjøper jeg ikke ting som ikke er holdbare, så når reklamen sier at det ikke kan ødelegges, så forventer jeg at det tåler litt.

Sånn ellers, nei - forventer ingen garanti. Litt skal de tåle, men man må jo kunne la tøybamsene ligge når man vet at man har en makulator (eller omtrent hvilken som helst valp) hjemme..

Skrevet

Har faktisk ikke hatt kunder som klaget på ødelagte leker. Men så anbefalte jeg aldri sånne ting som jeg vet blir ødelagt på null komma niks heller (seen the bad sides of it ...).

Skrevet

Nå har ikke jeg en tyggeglad hund, men jeg tror jeg hadde følt meg rimelig dust hvis jeg skulle gått tilbake til dyrebutikken med min egen hunds sikkel og gørr over hele, for å få igjen penger? Henger ikke helt på greip for meg :lol:

Skrevet

Nei... Jeg forventer ikke at lekene skal holde den røffe behandlingen de får av Dina. Jeg har kjøpt en sånn ball som du putter en godbit klump inni (veldig godt forklart :lol: ) Og den står det på at den ikke kan ødelegges. Den håpa jeg skulle holde litt, og det har den også gjort. Jeg kjøper stort sett ting jeg kjenner at tåler en støyt, og blir de ødelagte så kjøper vi ny. Er liksom ikke den helt store investeringen da.

Skrevet

Hahaha :lol: At jeg ikke har tenkt på det. Sånne fjonge bamser med pipedings i varer i ca 10 sekunder her i huset. De er dritdyre og henger fristende på rekke og rad i dyrebutikken, men burde kommet med en advarsel. "Egner seg ikke for leking". :D Nå er jeg så heldig at jeg har to jentebarn som var helt bamsegale da de var små. To søplesekker med fine bamser ble donert til et flyktningemottak, to gikk i søpla, men enda har vi et ubegrenset lager av bamser som kan elskes, drepes og makuleres :lol:

Lurer på hva de hadde sagt på Manglerudsenteret hvis jeg kom tilbake med en av de idiotiske pipebamsene vi har kjøpt i et svakt øyeblikk. :lol: "Se, den er døøøød og det er jaffal ikke bikkja mi sin skyld" :)

Nei, kjøper konger og tauknutedraleketing, jeg. (Det blir jo ikke så ofte). Tennisballer finner vi i skogen ved tennisbanen (easy come, easy go) og bamser tar vi fra eget lager.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...