Jump to content
Hundesonen.no

Dog tonic


Sanne

Recommended Posts

Posted

http://www.finn.no/finn/bap/object?finnkode=20670412

Ja som skrevet, noen som har prøvd dette? Vår Bichon er jo ingen gammel kar, men han har absolutt "alderdomstegn" slikt som litt stivhet, han sover for det meste og slike ting, men det er ikke dette som er hovedgrunnen til at jeg lurer. Grunnen til at jeg spør er; Han sliter så fælt med at det renner ekstremt fra øynene :) Dette er fryktelig vanskelig å forebygge og vi har prøvd det meste fra a til å uten at noe har hatt særlig effekt.

Et produkt hadde veldig god effekt; Angels glow, men det er jo antibiotika i det så er jo ikke noe særlig å gi han det for hver gang renninga kommer tilbake. Og denne øyerenninga er absolutt skikkelig ille altså. Uansett hvor mye vi tørker, (Noe vi ikke kan gjøre for mye, for han blir jo sår stakkar) klipper og steller med de øynene hans, så renner det helt villt. og bare etter en natt er det skikkelig ille! Å stikke opp tårekanalene har vi også prøvd, uten effekt, det er jo også bevist at det bare kan bli verre av å stikke opp.

Kan legge ved et bilde av han der han ser ganske grusom ut, så kan dere få et lite blikk på hvorfor jeg lurer på hvorfor noen har prøvd dette. Vi er ganske desperat på å finne noe som funker på renninga nå. Å stikke opp tårekanalene har vi også prøvd, uten effekt.

i72573_Untitled1.jpg

Dere ser jo at det er temmelig ille.. :)

Ellers tar jeg imot alt av tips/forslag hvis noen har med tanke på renninga. Vi er temmelig rådvill :) Og jeg vet jo at det er utrolig mange her inne som sitter med en hel del viten og kunnskap, så da prøver jeg her! (Han har også en øyelidelse forresten, men såvidt vi kan forstå så kan ikke dette kobles til renninga)

EDIT: Ser nå at denne kanskje skulle blitt lagt under helse og sykdommer. Kunne en moderator flyttet den kanskje?

Posted

Vet du, jeg ville prøvde homeopati. :) Hadde besøk av en liten tass som hadde slike øyne; det rant konstant stakkars. Jeg fant frem et middel jeg trodde ville fungere, og ba eier om å prøve dette. Etter tre-fire dager hadde renningen stoppet! :) Og så vidt jeg har hørt, har han ikke hatt problemer med det siden. Dette var en hund som skulle bli operert for det bare han ble gammel nok, han var da 6 mnd.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...