Gå til innhold
Hundesonen.no

for oss som stemmer i mot drlig bruk av frames...


Shilamon

Recommended Posts

Sorry folkens, men etter å ha surfet innom litt for mange "dårlige" frames- sider må jeg bare få lov til å opprette en tråd for å få ut litt steam.

Frames er en enkel måte å få oversiktlige og fine sider på, men om man ikke er svært nøye med bruken av det synes jeg det blir mer irriterende og rotete. JEg var framesbruker før selv, men har gått bort fra dette etter at jeg lærte meg css og kan ikke si at jeg angrer. De siste dagene har jeg opplevd alt for mange frames baserte nettsider som ikke fungerer. Type overskriftframe som er alt for stor og må scrolles, sideframe som må scrolles og hovedframe som må scrolles osv osv.

Er jeg sær og vanskelig, eller er det flere som plages? :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes dere er sære og vanskelige jeg. Blingbling og dårlig språk er da vitterlig et større problem enn at man må scrolle. Man må faktisk ta i betraktning at alle ikke er like proffe på hjemmesidelaging.

jeg skal gå med på at bling bling og dårlig språk kan være ganske mange hakk mer irriterende, men jeg mener at alle skal kunne lage brukbare framessider altså. Jeg lagde min første frameside i 10. klasse og det var ikke så vanskelig å få det rett:P

men jeg er kravstor og vanskelig da, så det er kanskje en viss grad av særhet

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg skal gå med på at bling bling og dårlig språk kan være ganske mange hakk mer irriterende, men jeg mener at alle skal kunne lage brukbare framessider altså. Jeg lagde min første frameside i 10. klasse og det var ikke så vanskelig å få det rett:P

men jeg er kravstor og vanskelig da, så det er kanskje en viss grad av særhet

Da lurer jeg på hva slags ressurssterk skole du har gått på - for i tiendeklasse satt vi tre elever på hver PC og lærte touch. Det vil si, jeg gikk aldri i tiende, så dette var niende.

Og på videregående fikk vi også opplæring i data, men det var å FINNE internet explorer på skrivebordet, å printe tosidig, IRC, vi fikk opprettet epostadresser, og vi lærte mye om excel og word. Og på internett finnes det bilder en kan lagre på harddisken og sette inn i word for å ha fine illustrasjoner, lærte vi.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg skal gå med på at bling bling og dårlig språk kan være ganske mange hakk mer irriterende, men jeg mener at alle skal kunne lage brukbare framessider altså. Jeg lagde min første frameside i 10. klasse og det var ikke så vanskelig å få det rett:P

men jeg er kravstor og vanskelig da, så det er kanskje en viss grad av særhet

*Rekker hånda i været* Jeg kan ikke lage frames i det hele tatt jeg, ikke har jeg prøvd engang. Jeg underviser på ungdomsskole, og elevene våre lærer det ikke i det hele tatt for det har vi ikke ressurser til. Det er heller ikke innenfor kunnskapsløftet om jeg ikke husker feil.

Folk har forskjellige styrker, og dømme noen fordi de ikke har en hjemmeside med bra nok frames synes jeg er fordomsfullt og nedlatende.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Synes dere er litt vanskelige ja *føle seg truffet* :)

Men jeg kan ikke css, så for nå blir det en ramme, og jeg synes nå ikke det ser så verst ut på min side jeg da?

Men når jeg får tid skal jeg prøve å lage en versjon uten frames, og se om jeg får det til på samme måten...

Og nei, vi lærte ikke noe særlig til hjemmesidelaging på skolen, jeg har lært meg alt jeg kan av data og sånn selv jeg.

Men jo da, det er irriterende når siden er lagt av flere frames og man må skrolle både ned og sidelengs for å finne ting.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

*Rekker hånda i været* Jeg kan ikke lage frames i det hele tatt jeg, ikke har jeg prøvd engang. Jeg underviser på ungdomsskole, og elevene våre lærer det ikke i det hele tatt for det har vi ikke ressurser til. Det er heller ikke innenfor kunnskapsløftet om jeg ikke husker feil.

Folk har forskjellige styrker, og dømme noen fordi de ikke har en hjemmeside med bra nok frames synes jeg er fordomsfullt og nedlatende.

Nedlatende er vel kanskje å dra den litt langt? Jeg dømmer ingen personer, men jeg valgte å uttrykke en liten irritasjon på generelt grunnlag slik at de som måtte føle seg truffet kanskje kan ta det til seg og jobbe med det om de anser det som ett problem (og tar de det til seg vil jeg tro de ser på det som ett problem, ellers ville de vel neppe reagert på at det er noe de må ta til seg?). Dere står alle fritt til å overse min irritasjon, uavhengig om dere føler dere truffet eller ei (eller om dere burde føle dere truffet eller ei). Men om man først lager en nettside tenker jeg at man sikkert vil gjøre det beste ut av det og da kan man jo evt velge å ta til seg at enkelte synes overmengde med scrolling og ting som ikke passer inn i "rammene" er en uting. Ingen sier at man må ta det til seg, men man kan :)

Frames i seg selv er det overhodet ikke noe galt med, men å unngå masse scrolling og ting som ikke passer inn i de framesene man lager burde man prøve å unngå. Om man ønsker å gjøre meg lykkelig med nettsiden sin da:P

10. klasseprosjektet mitt ble laget på hjemmepcen min, uten lærerhjelp og med internett som lærebok for å få til kodingen (og jeg har vokst opp i den tid da dataer kom for fullt, så det var jo litt mer naturlig med ett slikt prosjekt kontra om man gikk på skolen før "dataalderen"). Så tilgjengelige lærerressurser har lite med prosjektet å gjøre, kun min (og hun jeg samarbeidet med) sin vilje til å lære og evne til å leke ambisiøse. Man lærer gjennom prøving og feiling :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er i grunnen enig med Shilamon, men uten å ville være verken fordømmende eller nedlatende.  Og jeg skal ikke si så mye selv - for jeg har nada peiling på frames og html og den slags.  Men bling-bloink og dårlig språk er verre, ja.  

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...