Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvorfor har dere ødelakt hede dyresonen med å bare snakke om hund, og trøkke alle de andre dyrene inni bare en tråd, eller hva det kaldes... Jeg likte mye bedre dyresonen før, da alle dyrene hadde hver sin ''tråd''. Hvorfor er det ødelakt ?? :)

Skrevet

Fordi hundesonen opprinnelig var nettopp det - et hundeforum. Dyresonen ble laget siden, men ettersom de andre dyresonene ikke hadde spesiellt mye aktivitet, og den aktiviteten som var der, hovedsaklig ble opprettholdt av de som brukte hundesonen, ble det gjort om til slik det var før (tror det var derfor). Jeg liker hundesonen mye bedre enn dyresonen i alle fall, det finnes masse andre forum for andre dyr :)

Skrevet

Det var ikke mye aktivitet på de andre forumene utenom hundedelen. Og den aktiviteten det var syns jeg hvertfall har plass nok i den ene delen. :) Jeg syns forumet er veldig fint som det er jeg.

Skrevet

Det er korrekt slik som medlemmene over meg skriver. Dette var opprinnelig kun ett hundeforum. Vi utvidet til å bli Dyresonen men da det var lite aktivitet i de andre sonene valgte vi å gå tilbake til et hundeforum igjen.

Forumet heter nå Hundesonen igjen og man kan diskutere andre dyr i eget underforum "Andre dyr".

Moderator Silje

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...