Gå til innhold
Hundesonen.no

Border Terrier - Yoshi


aCa

Recommended Posts

For en søt liten tass! :whistle:

Morsomt navn forøvrig. Jeg hadde et marsvin med "oppdretternavn" Yoshi, og kallenavn Loppa. Nesten omvendt her. :D

Border terrier forbinder jeg kun med en ting, og det er den lille hissige og sære hunden i "Alle elsker Mary" :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Da går vinteren mot en slutt så det passer fint å vise fram årets siste vinterbilder.

4498318268_f378d132c8.jpg

4497685269_8232f484c2.jpg

Måtte også slenge med ett bilde fra Yoshi sin siste valpeutstilling på MyDog 2010 hvor han klarte BIR, HP og BIS4 siste dagen!

4498316384_c35970ef85.jpg

Yoshi fikk CERT på sin første utstilling som voksen og forhåpentligvis vil det komme flere allerede denne våren!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så søt han er! :wub:

Jeg forbinder border terrier med Lassie jeg, det er jo den hunden til han dvergen, den som blir slått i hjel av de fæle skurkene. :getlost: Jeg tror det er en border terrier hvertfall.

Jeg har ikke sett Lassie med wikipedia bekrefter mistanken din. Hunden Toots er Border Terrier. Hvis vi snakker film referanser så pleier de fleste forbinde Border Terriere med den noe problematiske hunden fra Alle Elsker Mary (There's Something About Mary).

Her er to av de meste kjente klippen fra den filmen:

Slosskamp

Gjenopplivning

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her er noen bilder fra påsken. De ble tatt ett sted mellom Kristiansand og Molde på Atlanterhavsveien. Fantastisk natur, litt mye bompenger! :innocent:

4497693895_440f2a3ac5.jpg

4498332032_ee4dd0fffd.jpg

Skulle ønske jeg klarte å få han til å stå på kommando under utstilling :icon_redface:

4497692723_3154204f75.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...