Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultater fra Fitjar og StordHK


Benedicte

Recommended Posts

Skrevet

Birte og Sico debuterte i lydighet i dag!! Og med knallbra resultat :flowers:

10 tannvisning

0 fellesdekk (han pleier å ligge, lå i dag mens to andre hunder lekte, men reiste seg opp rett før slutten)

7,5 lineføring

9 fri ved fot

9,5 dekk fra holdt

10 innkalling

9 stå under marsj

9,5 hopp over hinder

10 i helhet

med 156 poeng. Hadde de bare fått 5 på fellesdekk så hadde det økt poengsummen betraktelig. Flinkinger, jeg er stolt av dere :whistle:

Skrevet

Gratulerer :flowers:

Marthe og Extra gjorde en flott prestasjon i eliteklassen, hvor de fikk 1pr med 259,5p (tror jeg det var). Herlig :D

Extra og Zuki ble også stilt i eksteriør, og fikk sine blåsløyfer!

Mange fikk blått i dag for den dommeren, likevel, det var nok bare Marthe og jeg som var oppriktig glade for blåsløyfen hehe :ahappy:

( .. og med den herlige blåe sløyfa, så er Zuki nå Lydighetschampion! Blått er flott :whistle: .. )

Skrevet
Birte og Sico debuterte i lydighet i dag! Og med knallbra resultat :)

10 tannvisning

0 fellesdekk (han pleier å ligge, lå i dag mens to andre hunder lekte, men reiste seg opp rett før slutten)

7,5 lineføring

9 fri ved fot

9,5 dekk fra holdt

10 innkalling

9 stå under marsj

9,5 hopp over hinder

10 i helhet

med 156 poeng. Hadde de bare fått 5 på fellesdekk så hadde det økt poengsummen betraktelig. Flinkinger, jeg er stolt av dere :)

Wow for noen flotte poengsummer :)

Takk! :P

Det var jo ikke så skummelt som jeg hadde forestilt meg heller, nå gleder jeg meg bare til å gå mer!

Gratulerer så mye :P

Dere er så flinke altså! Nesten litt stolt over å kjenne dere hihi :rolleyes2:

Gratulerer :)

Marthe og Extra gjorde en flott prestasjon i eliteklassen, hvor de fikk 1pr med 259,5p (tror jeg det var). Herlig :P

Extra og Zuki ble også stilt i eksteriør, og fikk sine blåsløyfer!

Mange fikk blått i dag for den dommeren, likevel, det var nok bare Marthe og jeg som var oppriktig glade for blåsløyfen hehe ;)

( .. og med den herlige blåe sløyfa, så er Zuki nå Lydighetschampion! Blått er flott :) .. )

Gratulerer begge to :ahappy:

Skrevet
Wow for noen flotte poengsummer :)

Gratulerer så mye :P

Dere er så flinke altså! Nesten litt stolt over å kjenne dere hihi :rolleyes2:

Tuusen takk :ahappy: Surt med den dumme fellesdekken bare, han som nærmest aldri reiser seg.. Men men, jeg er superduperfornøyd alt i alt.

Hvor finner jeg resultatene deres? Fikk bare slutten av meldingen din.. :)

Edit: jeg fant jeg fant

Skrevet

Boris gikk i dass. Kval 1 Konk 2

Knallkritikk da.

Men men, dommeren var STRENG. Seks av elleve gikk videre med rødt, blandt annet begge champsene ble sendt ut med blått. Hun delte ut to CK. Ett tispe og ett hanne.

Skrevet
Gratulerer :)

Marthe og Extra gjorde en flott prestasjon i eliteklassen, hvor de fikk 1pr med 259,5p (tror jeg det var). Herlig :P

Extra og Zuki ble også stilt i eksteriør, og fikk sine blåsløyfer!

Mange fikk blått i dag for den dommeren, likevel, det var nok bare Marthe og jeg som var oppriktig glade for blåsløyfen hehe :P

( .. og med den herlige blåe sløyfa, så er Zuki nå Lydighetschampion! Blått er flott :P .. )

Folk så bare litt merkelig på meg når jeg juuuublet over blåsløyfene våre :rolleyes2: Det var littt sånn: "åååå, YES! BLÅ ;):P " :ahappy: Hadde noen av de fått CERT så hadde jeg hatt samme reaksjonen :P

Jeg gikk LP med Extra uten noen forventinger, egentlig. Hun er mer eller mindre ikke trent i LP på 1,5 mnd. Pluss at det var første gang vi var inne i hall. Extra kunne ikke brydd seg mindre, og syntes at det var suuuuuper kult å gå konkurranse der inne. Hun var "litt" høy, så det ble litt småpirk her og der. Vi hadde et mål for dagen, og det var å ha det gøy inni hallen, og klare apportering med dirigering (som vi har slitt litt med i konkurranser). Hun klarte begge deler, og det ble 1. premie. Da kan jeg ikke bli mer fornøyd :)

Jeg ser vel egentlig ingen positive ting på kritikken, men kan prøve å tyde den litt, og legge den ut her:

2 1/2 år gammel, femenin tik, også denne er for lang i kroppen. Behøver et edlere hode med noe bedre lengd. Mellom brune øyne, kan lutt (?????). Lagom mask. Store ører som burde være bedre plassert. For fransk skuldre, og myk over langan.

Det er litt til som jeg ikke forstår :P

Så her må jeg inn å fikse et litt edlere hode på henne bla. Det blir kult :) Hun sa også at hun var for maskulin (det vet jeg :) ), men skriver at hun er femenin :) Bra at det ikke er meningen at vi skal forstå oss på utstilling. Vi skulle kun ha blåsløyfen til champ. Så jeg er strååålende fornøyd :P

Fikk sett et par fra sonen i dag, men de vil sikkert fortelle selv :P

Skrevet

Åhh, her har det jo kommet tråd. Gratulerer igjen Marthe med 1. premie. :ahappy:

Og ikke minst Siwi med lydighetschampionat! :)

Og til alle andre som er fornøyd selvsagt, jeg synes bare det er ekstra morsomt når belgere viser seg i diverse sporter. :rolleyes2:

Skrevet
Folk så bare litt merkelig på meg når jeg juuuublet over blåsløyfene våre :rolleyes2: Det var littt sånn: "åååå, YES! BLÅ :P:) " :ahappy: Hadde noen av de fått CERT så hadde jeg hatt samme reaksjonen :)

Jeg prøvde å se etter deg med ringen, men jeg fikk bare sett når hun andre kom løpende ut med den blåe sløyfen, jublende glad :)

Her ble det BIM med Cert :) Er fornøyde vi, bortsett fra en uhyggelig dommer opplevelse i ringen :)

Skrevet

Gratulerer til alle flinke og vakre hunder! :rolleyes2:

En kjempefin dag på Stord i dag! :)

Målet i dag var å få en god dag i ringen for Birk, forrige utstilling vil vi ikke lagre i minnet.

Dommer damen var hyggelig og streng, veldig opptatt av detaljer som noen fikk erfare.

Det ble delt ut endel blått i dag.

Birk ble BIR, i hard konkurranse med seg selv :P

Han var lettere hyper i ringen, hoppet på dommerdamen og spratt jevnt/ujevn frem og tilbake...

Men men, vi skulle jo bare kose oss vi da :ahappy:

I grupperingen var Birk hardt slått ut av løpetisper, kontaktpunket var godt gjemt og bevegelsesemønstret så ut til å passe best inn foran en slede med huskyer. Ingen plassering - vel fortjent.

4 1/2 år gammel glad og livlig champion hanne. Lagom maskulin.

Bra hodeform, måske noe aning runde øyne.

Hasen kunne sluttet litt bedre. Bra kropp og bakstell. Lagom båren hale i bevegelse.

Nybadet og aning myk pels. Bra sidebevegelser.

Kunne ha en tanke mer reisning(?).

Bra cadenetter.

Skrevet

Ene jenta mi tok BIR i dag på sitt siste valpeshow :rolleyes2:

Nå har hun dratt med seg 3 BIR, 2 BIM og 3 2BHK i sin valpekarriære. Stolt av jenta mi:):ahappy:

Skrevet
Ene jenta mi tok BIR i dag på sitt siste valpeshow :rolleyes2:

Nå har hun dratt med seg 3 BIR, 2 BIM og 3 2BHK i sin valpekarriære. Stolt av jenta mi:):ahappy:

Mops eller Chi?

Skrevet

Ingen stor dag for Amigo - ren rød og takk for i dag.

Det hadde vært en løpetidstispe i ringen rett før oss, og da gikk Amigo helt i vranglås - han stod med snuten planta i bakken og nekta å flytte seg. Skikkelig slitsomt kan man si. Kritikken var fin men det stod også at han spolerte sine sjanser med å snuse som han gjorde.

Jaja - godt det kun er en utstilling igjen før vi legger denne sporten på hylla :rolleyes2:

Skrevet

Ja, da har jeg stilt Luna og vi fikk blå sløyfe.. Hun var veldig fin, men kunne hatt friere bevegelser, skuldrene kunn ha ligget lengre tilbake og dessuten var det noe hvitt i fargen. Hun har bare litt hvitt bryst og bittelitt hvit på tærne, og det skal jo være lov. Jaja, håper på bedre lykke neste gang. :rolleyes2:

Skrevet
Grattis så mye :ahappy: Stod faktisk rett ved :) Hadde jeg visst det var deg hadde jeg hilst på. :P

Det var sambo som stillte henne.

Jeg ligger hjemme og er syk :rolleyes2:

Skrevet
Det var sambo som stillte henne.

Jeg ligger hjemme og er syk :rolleyes2:

Aaah, kanskje BIM jeg tenkte på da? :ahappy: *ler* Stod hvertfall å fulgte sånn halveis med :) God bedring!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...