Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpeshow i Trondheim


Inu

Recommended Posts

Skrevet

Siden jeg ikke har valp selv, håper jeg at akitaenebarnet fra i mai kommer.... Kjenner at jeg savner å gå på valpeshow...

Skrevet

Tusen takk! Da rakk vi et valpeshow til før Jubi trer inn i de voksnes rekker. Hun blir jo 9 mnd den 24. november, og den 28. stiller vi på Lillestrøm..

Skrevet

Hva er OK premier på valpeshow????

Vet jeg ikke likte så godt selv å få 2x 5-kroners telysholder fra Rema/IKEA/Nille...

Skrevet
Hva er OK premier på valpeshow????

Vet jeg ikke likte så godt selv å få 2x 5-kroners telysholder fra Rema/IKEA/Nille...

Jeg setter pris på noe til valpen, som f.eks en leke, tyggebein/tyggerull/muskel eller lignende. Et håndkle er og bedre enn telysholdere fra Nille i mine øyne, og trenger ikke være dyrere. Jeg liker ikke div. nips som premier i alle fall, og foretrekker helt klart noe jeg kan gi til hunden fremfor det.

Skrevet

Telysholdere av alle mulige slag sier jeg som regel neitakk til når jeg stiller på valpeshow, for man får jo aldri samme premie fra år til år (og hvem vil ha mange forskjellige?).

Håndklær er populært her, og de vi har fått som premie på valpeshow er hundenes. Kjekt å ha noe som man kan bruke kun for hundene, for det er ikke lite møkk som sitter i poter og pels når man kommer inn :)

Skrevet
Jeg setter pris på noe til valpen, som f.eks en leke, tyggebein/tyggerull/muskel eller lignende. Et håndkle er og bedre enn telysholdere fra Nille i mine øyne, og trenger ikke være dyrere. Jeg liker ikke div. nips som premier i alle fall, og foretrekker helt klart noe jeg kan gi til hunden fremfor det.

Signeres!

For min del går jeg heller hjem uten premie enn disse ikea/nille-nipsene... Godis til hunden er supert!

Passe surt at Coda blir 9 mnd ei uke før dette valpeshowet.. Ngg..jaja.

Skrevet

Jeg liker best å vinne noe som jeg kan henge på skryteveggen til hundene. Så rosetter setter jeg stor pris på! Andre premier synes jeg skal være hunderelatert, altså er en telysholder ikke noe som har noe å gjøre på et valpeshow, så sant den ikke er tydelig inngravert med premiering og årstall.

Skrevet
Jeg liker best å vinne noe som jeg kan henge på skryteveggen til hundene. Så rosetter setter jeg stor pris på! Andre premier synes jeg skal være hunderelatert, altså er en telysholder ikke noe som har noe å gjøre på et valpeshow, så sant den ikke er tydelig inngravert med premiering og årstall.

Ja, BIR og BIM rosetter og rosetter til BIG og BIS er obligatorisk, synes jeg også.

Har stilt på valpeshow der de bare hadde rosetter til BIS 1-5, det var litt stusslig, og de hadde ikke premier heller. Men prisen var den samme som på andre valpeshow... Det var da jeg bestemte meg for at hvis jeg skulle ha noe å si, så skulle det alltid være rosetter og premier, minst til BIR-BIM og BIG!

Skrevet

Enig med de andre, nips liker jeg ikke..

På orkanger var det noen engle-greier, i BIR-premie.. Det tok jeg ikke med gitt.. Men som de andre sier, håndduker eller fleece-tepper er kjekke. På klinikken har vi sånne filttepper som vi selger ut for 49,- De koster ikke stort i innkjøp og jeg hadde blitt veldig glad for noe slikt!

Evt en tyggeknute, vannskål el.lign

Og rosetter ja, helt klart :aww: Skryte, skryte-veggen kler rødt og gult :lol:

Skrevet
..

På orkanger var det noen engle-greier, i BIR-premie..

....

Ja, ja, ting er som de bruker å være da.... Jeg har også stilt på Orkanger, fått flere premierte hunder, men reist hjem uten premier. Har prøvd å få rosetter i stedenfor, men det går jaggu ikke.... Heller en Ck/Cert rosett enn kjøleskapsmagneter eller triste nissekrus...

Ønsker er notert... Håper bare det finnes å få kjøpt...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...