Gå til innhold
Hundesonen.no

Husky savnet i vest-Oslo


Kaen

Recommended Posts

Skrevet

Vår Alaska Husky-tispe klarte 25/10/09 kl. 11.00 å slite seg løs og er på rømmen.

Hun ble sist sett ved MAKRELLBEKKEN T-banestasjon i Oslo. Suzuki er veldig redd for mennesker og kan være vanskelig å nærme seg.

Tips kan formidles her eller til Jonas på tlf 466 93 752.

Har du sett Suzuki? :twisted:

DSCF3841.JPG

Skrevet

Har formidlet melding til svigers som bor omtrent der. Mye trafikk i området også. :twisted:

Finnes det noe kontaktinfo man kan melde fra til om man ser noe? Regner med at dere ikke sitter stille foran pc-en og venter...

Skrevet

Jeg håper dere har kontaktet Viking og Falken (hvis ikke hunden allerede er funnet). Ofte ringer folk som finner hunder til dem eller til politiet (som overfører samtalen til en av dem), og de vil da matche opp profilene!

Og NAF kan være lurt å kontakte. Både fordi det er lettere å finne hunden, og du slipper å betale nesten 1000kr for å hente ut hunden din dersom de skulle finne den før deg (uten at du har meldt det inn).

Bor i noen stopp fra Makrellbekken (Eiksmarka) så skal klart holde øynene åpne!

Skrevet

Takk for tipsene, Tinka. Første gang jeg opplever dette og er litt rådvill iht. hva jeg kan gjøre. FB var en god ide, arma!

Har meldt fra til Viking, dessverre hadde de ikke fått inn noen melding enda. Håper bare at hun har det bra. :rolleyes2:

Kan man si noe generelt om hunders bevegelsesmønster i sånne situasjoner? Mao. hvor langt kan de finne på å gå?

Skrevet
Takk for tipsene, Tinka. Første gang jeg opplever dette og er litt rådvill iht. hva jeg kan gjøre. FB var en god ide, arma!

Har meldt fra til Viking, dessverre hadde de ikke fått inn noen melding enda. Håper bare at hun har det bra. :rolleyes2:

Kan man si noe generelt om hunders bevegelsesmønster i sånne situasjoner? Mao. hvor langt kan de finne på å gå?

De kan nok gå langt. Det var jo en valp som på to døgn hadde kommet seg en mil vekk. Men det ordner seg helt sikkert!

Jeg har hatt hunder som har rømt fra meg, og de har alltid dukket opp på en eller annen måte. Jeg ville ringt Falken og NAF i tillegg til Viking. Dessverre så jobber de ikke sammen om informasjonen. Opplevde nemlig at sist mamma's hund stakk av hadde jeg ringt falken eller viking. Men så var det NAF som hentet hunden (og de visste ikke at jeg lette etter den). Og det kostet meg 980kr!

Men jeg syntes du gjør ordentlig tiltak her altså! Det er jo ikke mer man kan gjøre! *krysse fingrene* og klapp på skulderen til deg!

Spesielt siden det er en voksen hund så kommer hun sikkert snart tilbake. Men du bor her i området eller? Eller er du bare på besøk hos noen?

Skrevet

Prøvde å ringe falken først, men de sendte meg bare videre til viking. NAF skal jeg prøve å ringe nå.

Jeg bor i området, ja. En liten bakke opp fra makrellbekken bare. Jeg tror at ting ordner seg til slutt jeg og, det må jeg si. Men tok over hunden for bare en uke siden, og hun var fremdeles veldig sky overfor oss i familien da hun rømte.

Skrevet

Aner ikke om du har fått beskjeden, men ta og ring Viking nå, så trur jeg det er hunden din som er levert inn der idag.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...