Gå til innhold
Hundesonen.no

Advarer mot hundegård-svindel


Tearani

Recommended Posts

Skrevet
Godt vi har programmene, men snart kan man jo håpe på at folk ikke lar seg lur og:)

For det er jo veldig realistisk. Alle blir lurt før eller siden. Alle er ikke eksperter.

Helsing en selger..

Skrevet

... hihi så du kjente meg igjen altså :)

Aner ikke hvordan saken ligger an. Forhåpentligvis vil flere levere inn anmeldelse etter å ha sett innslaget, men personlig har jeg ingen tro på at det skjer noe. Det er ikke store summen sånn sett - men jeg vet at det finnes 5 fullpakka A4 sider med navn på folk som har bestilt... og da begynner det å lukte myyye penger!

Karene i firmaet har kontakta meg flere ganger i ettertid og hovedmannen ville til og med gå til motanmeldelse av meg fordi jeg var litt bisk i stemmen på telefonen... :innocent:

Skrevet

Heeelt OT Helga Mari...men Akita(mixen?)din er prikk lik drømmeakitaen min.

Den aller første Akita Inu jeg så,som 9 åring.Har tusen dårlige paint tegninger av "din hund"...

Den var renraset,og identisk i fargene...

Sånn for å nevne litt om saken da..Surt og bli lurt sånn,men hundegårdene du har nå så veldig bra ut!

Håper du får penger igjen...sammen med resten som er lurt,selv om det nok er tvilsomt..

Skrevet
... hihi så du kjente meg igjen altså :aww:

Jeg kjente deg også igjen, gubben skjønte ingenting da jeg sa: "Neimen, det er jo jaktlykke jo!"

Jeg bestilte forøvrig hundegård derifra jeg også, 2 stk til og med. Heldigvis nektet jeg å forskuddsbetale, det er jeg veldig glad for nå...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...