Gå til innhold
Hundesonen.no

Hesteutstyrsbutikker?


Tuskelusken

Recommended Posts

Skrevet

ja du har Ekeberg (ved sarpsborg)

Hööks (ved moss og skedsmokrysset ved lillestrøm der)

så er det ene nede ved borg tror jeg (husker ikke hva den heter)

momarken travbane og bjerke travbane har hestebutikk (bjerke sin er blitt STOR med mye bra utvalg)

kommer ikke på noen fler i farta :wub: noe spess du ser etter?

Skrevet

Hvor er momarken travbane og bjerke travbane? :wub: Jeg bor ikke i Fredrikstad, men vi er der ofte, skal dit i høstferien.

Nei, ikke noe spesielt jeg ser etter. Tusen takk for svar! :cry:

EDIT:

Løwenborg i Oslo sentrum (Tullinløkka). Tror de er litt dyre, dog.

Ok, men tror jeg går for det billige. :lol:

Skrevet

Hööks som er nevnt, og det er en som heter Hestehagen om jeg husker rett. Vet ikke helt hvor den ligger da, i Oslo et sted... :wub:frieserhagen.no, står nok der. :cry:

Skrevet

Bjerke er i oslo: kjører mot oslo, ikke opp mot grdermoen, men første vkjøring etter det. så rett over den første rundtkjøring og til høyre i den neste;) følg veien og bjerke vil være på venstre side:)

Momarken kjører mot mysen... hvis du kjører nue E18 er det vel( :wub: ) følger du den helt til enden, til høyre i den første rundkjøring og rett over den neste:) her vil du se en STOR hestesko i rundkjøringa :lol:

eller så er det sikkert noen som kan forklare bedre:)

Hööks på skedsmokrysset er lett å finne fram til :cry: lønner seg å kjøre til oslo, ta avkjøringa til gardermoen. når det står skedsmovollkrysset tar du av. kommer til en rundkjøring, den skal du helt rundt, og neste rundkjøring til høyre, første vei til venstre. inne på kjøpesenteret er det.

Skrevet

Rytter'n har dere glemt. Ligger på Rud i Bærum. Kjent som Norges største hestebutikk, godt utvalg og greie priser! Selger også litt hundeutstyr på lik linje med Hööks!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...