Gå til innhold
Hundesonen.no

MH


Huldra

Recommended Posts

Skrevet

Hva skal jeg si? Jeg visste jeg hadde en bra hund, men kanskje ikke at hun var SÅ himla bra?? Dommerne var kjempeimponert; Aynï lekte seg gjennom hele MH'en og kunne gjerne tatt den en gang til, og en gang til, og ... De ville gjerne ha henne tilbake på FA når den tid kommer, så vi får se på om ikke det kan gå an. :blink:

Hele MH-skjemaet kan sees her. Kommentarer til de forskjellige momentene, og litt bilder kan leses her.

Skuddet..:

_MG_2367%20copy.jpg

Skrevet

Takk takk! :blink:

Gratulerer med vel gjennomført MH! Hun må vel få seg en liten gjeng valper hun der? :P(Så kanskje jeg kan få en terriermaskot.. :getlost: )

Det er jo planen det da.. :rolleyes2:

Skrevet
Takk takk! :blink:

Det er jo planen det da.. :getlost:

Så spennende. :P Du har kanskje noen hanner i kikkerten? Er det flere kråkeboller rundt om kring som går MHer eller?

(uff, nå ble det veldig OT her.. :rolleyes2: )

Skrevet
Så spennende. :blink: Du har kanskje noen hanner i kikkerten? Er det flere kråkeboller rundt om kring som går MHer eller?

(uff, nå ble det veldig OT her.. :rolleyes2: )

Hehe.. har et par hanner i kikkerten ja. Det er nok ingen som går MH, i alle fall ikke med mindre de blir påspandert. Noe jeg sterkt vurderer. Men så er det jo dette med hvor mye beskrivelser av bare to (foreldre)dyr har å si da.. :getlost: Helst skulle jo hele slekta og halve kongeriket vært beskrevet, men det er vel litt utopisk.

Skrevet
Hehe.. har et par hanner i kikkerten ja. Det er nok ingen som går MH, i alle fall ikke med mindre de blir påspandert. Noe jeg sterkt vurderer. Men så er det jo dette med hvor mye beskrivelser av bare to (foreldre)dyr har å si da.. :rolleyes2: Helst skulle jo hele slekta og halve kongeriket vært beskrevet, men det er vel litt utopisk.

Ja, det er sant. Hadde vært mer verdi i det hvis flere hadde gått det. :getlost: Blir spennende å se etterhvert da. :blink:

Skrevet

Gratulerer så mye! Aynï var bare kjempe å være figurant for! Og så blir jeg litt :rolleyes2: over din beskrivelse av den avstandsleken, men hun var akkurat som du beskrev sammen med bildene på siden din; full fres og snappa tak i filla sidelengs i lufta :getlost: (glad det ikke var 8 hunder som skulle ha avstandslek i dag :blink: For man blir sliten, og man skal jo være helt lik i leken til hund nr 8 som hund nr1).

Virkelig spennende å være figurant, noe som jeg anbefaler mange flere av dere hunde-eiere her inne til å gå kurs som. Man lærer enormt mye :P

Skrevet
Gratulerer så mye! Aynï var bare kjempe å være figurant for! Og så blir jeg litt :getlost: over din beskrivelse av den avstandsleken, men hun var akkurat som du beskrev sammen med bildene på siden din; full fres og snappa tak i filla sidelengs i lufta :D (glad det ikke var 8 hunder som skulle ha avstandslek i dag :blink: For man blir sliten, og man skal jo være helt lik i leken til hund nr 8 som hund nr1).

Virkelig spennende å være figurant, noe som jeg anbefaler mange flere av dere hunde-eiere her inne til å gå kurs som. Man lærer enormt mye :P

Godt hun ikke er større sier bare jeg..! :rolleyes2: Hadde du skulle hatt 8 hunder som kom løpende sånn i rottweilerstørrelse, hadde det nok kjentes godt i kroppen i morgen ja.. :D

Har veldig lyst å utdanne meg til figurant, men vet liksom ikke helt hvor jeg begynner.. :D Bør det ikke være en klubb som står bak?

Skrevet
Godt hun ikke er større sier bare jeg..! :rolleyes2: Hadde du skulle hatt 8 hunder som kom løpende sånn i rottweilerstørrelse, hadde det nok kjentes godt i kroppen i morgen ja.. :getlost:

Har veldig lyst å utdanne meg til figurant, men vet liksom ikke helt hvor jeg begynner.. :blink: Bør det ikke være en klubb som står bak?

Først, gratulerer igjen! Helt super MH! Jeg visste jo at Aynï var dødskul, men hun er virkelig bra mentalt også! Skulle ønske det var flere cairneiere som testet sine hunder.

Vil du bli figurant må du gå figurantkurs (som oftest går det over èn helg). Hør på brukshundforumet eller med schäfer/belgerklubb i området om de venter noe. Utrolig lærerikt både kurset og det å figurere (og veldig, veldig slitsomt :D ) .

Edit: og når du forhører deg rundt om figurantkurs, så husk å skrive at du ønsker figurantkurs for mentaltester, og ikke for IPO :P

Skrevet
Først, gratulerer igjen! Helt super MH! Jeg visste jo at Aynï var dødskul, men hun er virkelig bra mentalt også! Skulle ønske det var flere cairneiere som testet sine hunder.

Vil du bli figurant må du gå figurantkurs (som oftest går det over èn helg). Hør på brukshundforumet eller med schäfer/belgerklubb i området om de venter noe. Utrolig lærerikt både kurset og det å figurere (og veldig, veldig slitsomt :rolleyes2: ) .

Edit: og når du forhører deg rundt om figurantkurs, så husk å skrive at du ønsker figurantkurs for mentaltester, og ikke for IPO :P

:getlost: Ser for meg at jeg plutselig havner på "feil" kurs, og blir helt overgitt over at hunder henger i armen min og sånt, haha! :D Skal undersøke saken, takk for tips!

Joda, Aynï er coool, ingen tvil om det! :blink:

Skrevet
Godt hun ikke er større sier bare jeg..! :rolleyes2: Hadde du skulle hatt 8 hunder som kom løpende sånn i rottweilerstørrelse, hadde det nok kjentes godt i kroppen i morgen ja.. :getlost:

Har veldig lyst å utdanne meg til figurant, men vet liksom ikke helt hvor jeg begynner.. :blink: Bør det ikke være en klubb som står bak?

Var avstandslek i oktober i fjor, var 2 dager med kun Tervueren. Den ene der var som Aynï... Det var da jeg rev ett ledd "ut av ledd" i den ene fingeren. Hunden så filla og tok sats for å ta den :P

Jeg kjenner det i kroppen nå også :o Det hjelper lite å ligge med nøff-nøffen i 3,5 uke og ei uke frisk innen denne helga. Men moro helg har det vært :D

Schäferhundklubben avd Nordenfjeldske og Nidaros Brukshundklubb bruker å arrangere. NBHK er gratis om man er villig til å stille opp som figurant for de, schäferhundklubben tror jeg tar seg betalt (?). Er som regel over ei helg. Det er de eneste klubbene (sammen med Hovawartklubben) som arrangerer tester i Trondheimsområdet. Men Hovawartklubben har alle sine kurs på østlandet (som de forøvrig har alle sine arrangement, bortsett fra "teste-helga" i Trøndelag, for der er det jeg som organiserer alt og har stått på for å ha ett tilbud til oss som ikke bor "i verdens navle" :D ).

De fleste klubbene som arrangerer K-test/MH/FA har egen "testekomite", så det er jo bare å sende en mail til lederen i testekomiteen og spørre :D

Edit: og når du forhører deg rundt om figurantkurs, så husk å skrive at du ønsker figurantkurs for mentaltester, og ikke for IPO :P

For å bli figurant for IPO så må man ha RIK-grunnkurs, samt være anbefalt som figurant innen c-arbeide (om jeg ikke har missforstått helt. Samt at man vel helst bør konkurrere/ha konkurrert i IPO selv også).

Skrevet
For å bli figurant for IPO så må man ha RIK-grunnkurs, samt være anbefalt som figurant innen c-arbeide (om jeg ikke har missforstått helt. Samt at man vel helst bør konkurrere/ha konkurrert i IPO selv også).

Det er jeg klar over, men det hender hundeklubber annonserer for "figurantkurs" uten å oppgi om det er innen c-arbeide eller mentaltest. Da er det lett å misforstå om man er på jakt etter den ene tingen, men det viser seg at kurset er noe annet.

Når jeg skulle gå figurantkurs stod det ikke hvilket type figurantkurs det var, så jeg måtte forhøre meg om at det var for mentaltest og ikke c-arbeide.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...