Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor mye penger har du brukt på hunden din?


Heidi

Hvor mye penger bruker du på hunden om måneden  

16 stemmer

  1. 1.

    • 500-700 kr
      5
    • 300-500 kr
      4
    • 100-300 kr
      4
    • 700-1000 kr
      3


Recommended Posts

Er litt nysgjerrig om hvor mye de forskellige her inne har brukt på hunden/hundene deres siden de fik dem?

Pengebruk på rocky:

Fòr: 400 kr om måneden

Leker/gangebein: Der har vi sikkert brukt en 500

Kobbel/halsbånd: 1100 siden vi fik han. Har hatt han i 1 år

Dyrlege regninger 1500 kr

Diverse saker: 500-1000 kr

Nå har vi ikke hatt Rocky i mere end 1 år, så derfor husker jeg litt hva vi har kjøpt og sånn. Men dere behøver ikke at skrive de ting dere har brukt penge på, hvis dere ikke gider. Jeg gjorde det fordi jeg husket det så vidt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

På avstemningen står det i månden eller mener du hele tiden som vi har hatt den?

Jeg krysset av på 700-1000kr.

Jeg har hatt Chicka siden April'03.

Og jeg har kjøpt dette.

*2 seler (en vokste hun ut av) ca 500kr tilsammen

*7 halsbånd ca 1300kr

*4 flexibånd (to gikk i stykker fort) ca 1000kr

*3 vanlige kobbel ca 500kr

*Bur til bilen 1300kr

*2 magnetmadrasser 1000kr tilsammen.

* vannskåler og matskåler 60kr (plast-10kr tilbud)

* fôr 450kr for 15kg, har den i ca 2 månder

* Dyrlege regningene tørr jeg ikke tenke på, hun hadde masse ørebetennelse når jeg fikk hun, så vi var masse hos vetrinæren med hun.

* Hvor mye det har kostet for godis til hun i 2år tørr jeg heller nesten ikke tenke på...hun elsker tyggeben, så de får hun mye av...

Jeg elsker å kjøpe hunde og heste ting, så det er masse her jeg ikke har skrevet opp, men det går masse penger i månden til Chicka.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

- Fôr til rundt 350kr i måneden.

- Selve hunden (5300 kr ca).

- Bur (husker ikke akkurat hvor mye, men sikkert rundt 1000 siden det er spesiallaget til bilen vår).

- Hundeseng som når er kastet; 400 kr.

- Hundematter fra Felleskjøpet til bur og inne: rundt 800 til sammen.

- Veterinær: 1100 kr for HD-røngten, rundt 2500 kanskje for vaksiner, flåtthalsbånd og blærekatarrundersøkelse + antibiotika.

- To barnegrinder: Rundt 800 kr

- Hundeleker: rundt 500 sikkert.

- Tyggeben, griseører og sånne ting: Sikkert 500, minst!

- Godbiter: 250 kr kanskje (bruker mye matrester og vanlige forbiter).

- To svarte kobbel, et fra IKEA, retrieverkobbel, flexi-line, langline: Kanskje rundt 650 kr?

- Valpehalsbånd, Laika-halsbånd, strupehalsbånd av lær (som vi nesten aldri bruker), lærhalsbånd, nylonhalsbånd, halvstrup fra IKEA: 500 kr omtrent.

- Diverse fleecepledd og småtepper: 500 kr

- Sele og strikkline: rundt 1000kr.

- Bitterspray (som vi har rotet bort og ikke virket): 81 kr

- Potesalve: 60 kr

- Hundeshampoo: 50 kr

- Hundehåndklær: 200 kr

- Hundekurs: 750 kr (skal begynne på nytt kurs nå, til 1200 kr).

- Kjøreutgifter p.g.a. hund: Skremmende mye (inkludert turen på 86 mil for å hente bikkja).

- Vaskemiddel: 150 kr sikkert (til vasking av gulv da hun var valp).

- Det Tinka hadde skullet betale i erstatning for ting hun har ødelagt og spist: Sikkert 1500 kr.

- Omregistrering fra SKK til NKK: Noen hundrelapper.

- Hundebøker: 1000 kroner kanskje - nei, sikkert mer..

- Kloklipper, børster: 200 kr

- Medlemskap i NKKU og NRK: 900 kr.

- Abonnement på Canis: 180 kr.

- Så må vi plusse på sommerleiren som vi skal på til sommeren: 2500 kr.

Det var alt jeg kunne komme på nå, og tallene er bare et overslag. Vi har hatt bikkja vår i et år og en og en halv måned.. Mye utgifter med hund gitt..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har jo ikke hatt hu så lenge enda da...men men.. har bare ca priser da :D husker ikke hva alt koster

bikkja 9000 kr

3 halsbånd 300 kr

sele 200 kr

mat 400 kr + diettfor 100

kobbel 150 kr

grind 400 kr

refleksdekken 149 kr

matskåler 80kr + 80kr :D

børster 200 kr

potesaks 70 kr

tannbørste/tannkrem 158 kr

leker 250 kr

vetrinær 600

klotang 70

bæsjeposer

sikkert noe jeg har glemt også

også skal vi jo snart en gang til til vetten, og på 2 valpekurs framover, og hundeutstillinger da såklart :D

Westminster: Jeg vil å på sommerleier'n :lol: veit du hvor gammel hunden må være for å kunne delta?Lunah blir vell 8 månder da =/

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Stod et emne om det på canis, tror det går greit, men du bør kanskje droppe agilityen da. Men du hadde kanskje uansett tenkt til å ta lydighet og utstilling? Kan bli litt stress, men det skal vel gå greit. Tinka hadde klart en uke på sommerleir med andre hunder da hun var åtte mnd, men hun hadde løpetid da (det bør du kanskje ta med i bergninga.. En åtte måneder gammel tispe kan ha løpetid liksom. :wink: ).

Glemte noen ting:

Dummies: 200kr

Refleks: 230 kr

Blinkelys: 50kr

Klikkere: 50kr

Bussturer: 150 kr

Var det jeg kom på nå mens jeg satt og skreiv..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
    • Jeg kan være med i klubben, med bruksrase hann på 8.5 mnd. ..men for tiden er min veldig snill og god gutt. Det vil antakelig endre seg snart. 
    • På mandag ble faktisk Shero hele 12 år gammel. Han mener at gamle hunder ikke trenger å høre mer enn de vil. Han har også, i tillegg til å bjeffe på alt, begynt å bjeffe på ingenting. Men fremdeles ung i sinnet og elsker å leke.
    • Spurte aldri etter tips jeg luftet frustrasjon 😅 han begynte just læringen når jeg skrev og det var bare starten av turen med en unghund😅 men ja han lærte fort på under en uke kanskje når jeg bare dreit litt i naboen og trente. Må legge til at han heller ikke har bodd her lenge da han er omplasseringshund så man må ikke bare tenke ting før man vet alt 😊 har trent flere hunder til og gå i bånd og det er imidlertid hva de lærer av og det var det som funket på han. Min gamle hund lærte ikke sånn men det er jo personlig 😊 setter pris på dere tar dere tid til og skrive så masse uansett da! Vist dere har tips til kattejaging tar jeg det i mot 😂 det er våres store prosjekt i livet 😂 prøver og rose han når han er rolig men med engang belønningen er borte er også hunden rett med katten 😅  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...