Gå til innhold
Hundesonen.no

Da blir det valp på meg!


Olsenbanden

Recommended Posts

Skrevet

Nå har jeg sittet å tenkt så det knaker og prøvd å overtale samboer til å kjøpe valp, og endelig kom gjennombruddet! :lol:

I dag ble jeg satt opp på liste! :ahappy:

Jeg er så gira og helt opp i skyene sånn at samboer kommer til å få problemer med å få meg ned på bakken de neste måndene! :) hehe..

Nokk om det..

Denne gangen blir det sort dverg på meg, og vakre Pepalfa's E-Evita skal bære fram valpen min! :lol:

Jeg skal ha en tispe denne gangen også. Og har allerede begynt å sett på valpeutstyr til valpen :ahappy:

Jeg ska ha alt klart til den lille kommer :lol:

Skrevet
Du har ikke hastverk i alle fall skjønner jeg, og det er jo bra :lol:

Hastverk nei :ahappy: Må ha god tid på meg til å innvistere i alt valpen skal ha vet du :lol: hihi..

Hun må jo har alt! :ahappy: hehe..

Skrevet
Har ikke Evita valper nå da? Eller er de leveringsklare? Så da blir det neste kullet hennes da? Moro.. Blir spennende med en sort og en hvit :ahappy:

Ja, som LinKr skrev så har Evita valper nå ja, så blir fra neste kull :ahappy:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...