Gå til innhold
Hundesonen.no

Avrevet klo


Carma

Recommended Posts

Falco greide å skade kloa si her om dagen så det endte opp med tur til veterinær og øverste del av kloa ble fjernet. Er altså klo igjen, men mest bare nerve nå. Han har fått bandasje og veterinær sa at den kunne sitte på til i dag (dette skjedde på lørdag). Men det er jo på ingen som helst måte grodd og Falco synes helt klart det er ubehagelig. Men er det bare å gjøre som veterinæren sa, rive av bandasje og la det få luft og så får han styre selv? Eller ville dere hatt på bandasje ei stund lengre, isåfall hvor lenge...?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sist gang dette skjedde en av mine (i sommer) lot jeg han ha bandasje/sokk i 2-3 dager, så fikk det "gå som det går". Han gikk da også på antibiotika, men var grei til å ikke slafse og slikke så mye på det.

Gikk helt superb, det..

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, han får antibiotika også. De er litt "snikslikkere" disse dyra ofte, men ikke så ille til å slikke som jeg ser han her heller. Men flott, takk! Da har vi på sokk til i morgen eller noe og så får han lufte tærne etterpå! :rolleyes2:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har ikke jeg erfaring med avrevet klo, men med klokapselløsning som behandlingsmessig bør være ganske likt. Dersom nerven ligger såpass åpent som jeg får inntrykk av, ville jeg hatt på hunden en ren bomullssokk (en av de som mistet makkeren i vaskemaskina) når den er inne. Den vil forhindre at skitt kommer til, samtidig som kloa får luft. Det blir også vanskeligere for hunden å slikke. Ute, spesielt dersom det er vått, ville jeg brukt en potesokk. Selv om hunden får antibiotika, er det et mål at kloa skal være ren og tørr inntil ny klo har vokst ut.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har ikke jeg erfaring med avrevet klo, men med klokapselløsning som behandlingsmessig bør være ganske likt. Dersom nerven ligger såpass åpent som jeg får inntrykk av, ville jeg hatt på hunden en ren bomullssokk (en av de som mistet makkeren i vaskemaskina) når den er inne. Den vil forhindre at skitt kommer til, samtidig som kloa får luft. Det blir også vanskeligere for hunden å slikke. Ute, spesielt dersom det er vått, ville jeg brukt en potesokk. Selv om hunden får antibiotika, er det et mål at kloa skal være ren og tørr inntil ny klo har vokst ut.

Hmmm ja... det hørtes lurt ut! Foreløpig har han bandasje, men innesokk og utepotesokk høres ikke dumt ut! Duly noted! :rolleyes2:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...